Bundesliga: Dwa gole Lewandowskiego, falstart Obraniaka i klęska Werderu!

Werder z Ludovikiem Obraniakiem w składzie na kolanach! Borussia wygrała w Bremie aż 5:1! Bayern miał nieco kłopotów w pojedynku z FC Nuernberg, ale ostatecznie zainkasował komplet punktów.

Konrad Kostorz
Ludovic Obraniak zgodnie z przewidywaniami zajął miejsce w podstawowym składzie Werderu, a trener Robin Dutt polecił mu rolę lewoskrzydłowego. W jedenastce Borussii znalazło się tym razem miejsce dla Łukasza Piszczka, a wśród rezerwowych zasiadł Kevin Grosskreutz.

Spotkanie na Weserstadion było jednostronnym widowiskiem. O ile w pierwszej połowie gospodarze próbowali jeszcze walczyć jak równy z równym z przeciwnikiem, o tyle po zmianie stron całkowicie oddali pole wicemistrzom Niemiec. Obraniak dwoił się i troił, próbował podkręcać tempo akcji Werderu, ale reprezentant Polski bez wsparcia ze strony kolegów nie był w stanie stwarzać zagrożenia dla bramki Romana Weidenfellera.

Wynik otworzył Robert Lewandowski, który oddał precyzyjny strzał z około 12 metrów w długi róg. Jeszcze przed przerwą dzięki świetnej indywidualnej akcji Henricha Mchitarjana było 2:0 dla czarno-żółtych. Po zmianie stron swojego pierwszego w karierze gola dla Borussii strzelił po centrze z rzutu rożnego Manuel Friedrich, a gol numer 4 to zasługa akcji duetu Marco Reus - Mchitarjan.

W 85. minucie Jonas Hofmann kapitalnym podaniem uruchomił Lewandowskiego, który znalazł się sam na sam z Raphaelem Wolfem, minął go i z zimną krwią posłał piłkę do siatki. Honor bremeńczyków choć w części uratował rezerwowy Levent Aycicek, wykorzystując sytuację oko w oko z golkiperem.

Borussia wygrała drugi ligowy mecz z rzędu i umocniła się na 3. miejscu w ligowej tabeli. Kolejny pojedynek ekipę Juergena Kloppa czeka już we wtorek - ćwierćfinał Pucharu Niemiec z Eintrachtem Frankfurt.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Werder Brema - Borussia Dortmund 1:5 (0:2)
0:1 - Lewandowski 26'
0:2 - Mchitarjan 41'
0:3 - Friedrich 48'
0:4 - Mchitarjan 62'
0:5 - Lewandowski 85'
1:5 - Aycicek 89'

Werder: Wolf - Gebre Selassie, Proedl, Lukimya, Caldirola - Junuzović, Bargfrede - Elia (55' Kobylański), Hunt (79' Aycicek), Obraniak - Di Santo (55' Petersen).

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Friedrich, Sokratis, Schmelzer - Bender (65' Kehl), Sahin - Aubameyang (77' Hofmann), Mchitarjan, Reus (65' Grosskreutz) - Lewandowski.

W derbach Bawarii szczęście sprzyjało Bayernowi. Na początku pojedynku gospodarze zaskoczyli defensywę obrońców tytułu i Manuel Neuer znalazł się w opałach. Golkiper obronił groźne uderzenia Josipa Drmicia oraz Daniela Ginczka, a po strzale Hiroshiego Kiyotake futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Bohaterem zespołu Pepa Guardioli okazał się Mario Mandzukić, który w 18. minucie wykorzystał centrę Davida Alaby, a krótko po zmianie stron idealnym podaniem obsłużył Philippa Lahma. W drugiej połowie Bayern kontrolował już przebieg boiskowych wydarzeń i mógł zwyciężyć wyżej. Pecha miał Arjen Robben, po uderzeniach którego piłka dwukrotnie wylądowała na słupku.

Na zwycięską ścieżkę wróciły Wilki, które pewnie pokonały Mainz. Udany występ zaliczył napastnik Bas Dost, który wywalczył rzut karny, a kilka minut później posłał piłkę do siatki. Coraz wyżej w tabeli pasuje się Eintracht Frankfurt. Orły nie miały żadnych problemów z pokonaniem outsidera z Brunszwiku. Gola i asystę zapisał na swoim koncie Johannes Flum, a dwukrotnie asystował Sebastian Jung.

Dzięki zainkasowaniu jednego punktu w potyczce z Hoffenheim z 16. na 15. miejsce w tabeli awansował Freiburg. Drużyna Christiana Streicha prowadziła aż do 85. minuty, ale do wyrównania doprowadził Anthony Modeste po podaniu Svena Schipplocka. Eugen Polanski wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w drużynie gości.

FC Nuernberg - Bayern Monachium 0:2 (0:1)
0:1 - Mandzukić 18'
0:2 - Lahm 49'

Skład Bayernu: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Mueller (72' Martinez), Thiago, Robben (81' Shaqiri), Goetze - Mandzukić (86' Pizarro).

SC Freiburg - 1899 Hoffenheim 1:1 (0:0)
1:0 - Schmid 68'
1:1 - Modeste 86'

Eintracht Frankfurt - Eintracht Brunszwik 3:0 (3:0)