Pierwszy polski gol w młodzieżowej Lidze Mistrzów - Igor Łasicki strzelił Realowi (wideo)

Igor Łasicki z SSC Napoli został autorem pierwszego polskiego gola w Lidze Młodzieżowej UEFA - odpowiedniku Ligi Mistrzów w kategorii U-19.

Maciej Kmita

19-latek wpisał się na listę w środowym meczu 1/8 finału rozgrywek z Realem Madryt. Jego zespół przegrał w stolicy Hiszpanii 1:2, a Polak w 71. minucie gry doprowadził do stanu 1:1.

Zobacz bramkę Igora Łasickiego w Lidze Młodzieżowej UEFA:

Młody stoper opuścił plac gry w 85. minucie, a sześć minut później Królewscy zdobyli zwycięskiego gola, dzięki któremu awansowali do ćwierćfinału (formuła zakłada jedno spotkanie w fazie pucharowej, a nie klasycznie mecz i rewanż). Łasicki wystąpił w tym sezonie ogółem w sześciu meczach Ligi Młodzieżowej UEFA.

19-letni Polak jest zawodnikiem Napoli od sierpnia 2012 roku. Trafił do Włoch po tym, jak dobrze wypadł na turnieju finałowym mistrzostw Europy U-17, na którym reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Dornę zajęła miejsca 3-4. W listopadzie minionego roku podpisał z neapolitańskim klubem pierwszy profesjonalny, czteroletni kontrakt.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)