Sparingowo: Efektowna wygrana Warty Poznań mimo koszmarnego początku

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Poznaniu Warta pokonała Fogo Luboń 5:2. Gospodarze przegrywali już różnicą dwóch goli, ale odrobili straty z solidną nawiązką.

Szymon Mierzyński
W pierwszym kwadransie kibice zielonych mogli odczuwać spory niepokój. Powód? Po zaledwie trzynastu minutach III-ligowiec miał już na koncie dwa trafienia. Pierwsze padło po rzucie karnym, który sprokurował Adrian Liberacki. Semir Bukvić wyczuł intencje uderzającego Michała Chmieleckiego, ale nie zdołał obronić. Następnie do siatki trafił Jacek Zielonka, który sfinalizował akcję kombinacyjną. Znów nie najlepiej zachował się Liberacki, który został z tyłu, przez co goście uniknęli spalonego.

Warta była mocno podrażniona utratą dwóch goli i ostatecznie pokazała, że to ona występuje klasę wyżej. Odrabianie strat zaczęło się tuż przed przerwą, gdy ładnie z 20 metrów przymierzył Paweł Piceluk. W 51. minucie był już remis, po tym jak nie do obrony z rzutu wolnego uderzył Mateusz Pogonowski.

Siedemnaście minut później skutecznie z woleja strzelił Artur Marciniak, zaś wygraną faworyta przypieczętowali Dominik Chromiński (asysta Błażeja Nowaka) i Michał Ciarkowski (do niego podawał Dawid Czerniejewicz).

Zieloni triumfowali ostatecznie 5:2 i mogą być zadowoleni przynajmniej z gry ofensywnej. W tyłach zdarzają im się błędy, choć trzeba zaznaczyć, że nadal kontuzjowanych jest kilku piłkarzy. W sobotę na bocznym boisku przy Drodze Dębińskiej zabrakło: Dawida Jasińskiego, Łukasza Spławskiego, Michała Golińskiego i Grzegorza Rasiaka. Absencja tego ostatniego może budzić niepokój, ale uraz byłego reprezentanta Polski nie jest poważny. Mógłby on zagrać już z Fogo, lecz sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować, by mieć go do dyspozycji za tydzień, gdy warciarze podejmą w lidze Jarotę Jarocin.

5:2 - Michał Ciarkowski 87'

Skład Warty: Semir Bukvić (57' Paweł Beser) - Adrian Liberacki (82' Dawid Czerniejewicz), Alain Ngamayama, Łukasz Jasiński (57' Wojciech Onsorge), Przemysław Kocot , Maciej Scherfchen (70' Michał Grzesiek), Adrian Bartkowiak (46' Artur Marciniak), Mateusz Pogonowski (60' Dominik Chromiński), Paweł Piceluk, Michał Ciarkowski, Karol Gregorek (46' Błażej Nowak).

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!