Ligue 1: Dwóch Polaków na boisku

Dwanaście goli padło w wieczornych spotkaniach 27. kolejki Ligue 1. Spośród trzech Polaków szansę występu w swoich drużynach otrzymali Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki.

Szymon Mierzyński
Stade Reims pewnie pokonało przed własną publicznością Valenciennes FC 3:1. Grzegorz Krychowiak spędził na murawie 90 minut.

Krócej, bo tylko 24 minuty grał Kamil Grosicki, a jego Stade Rennes uległo u siebie EA Guingamp 0:2. To dość bolesna porażka dla ekipy Philippe Montaniera, bo sobotni rywal wyprzedził ją w tabeli.

Toulouse FC Dominika Furmana pokonało na wyjeździe OGC Nice 2:0, ale były zawodnik Legii Warszawa nie miał w tym triumfie udziału, gdyż cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W pozostałych potyczkach FC Lorient zremisowało z SC Bastia, zaś FC Sochaux ograło Girondins Bordeaux.