Stranieri z T-Mobile Ekstraklasy: Tylko Ntibazonkiza trafił, historyczny występ Lafrance'a i Guerriera

W środowych meczach międzypaństwowych tylko 13 obcokrajowców występujących na co dzień w T-Mobile Ekstraklasie powiększyło swój dorobek reprezentacyjny.

Maciej Kmita
Ostatecznie na zgrupowania swoich drużyn narodowych nie udali się pierwotnie do nich powołani Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze, Kasper Hamalainen z Lecha Poznań oraz Dusan Kuciak i Henrik Ojamaa z Legii Warszawa. Na ławce rezerwowych usiadł z kolei tylko Roberts Savalnieks z Jagiellonii Białystok.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Skrzydłowy Jagi obejrzał z jej perspektywy przegrany przez Łotwę 1:2 pojedynek z Macedonią. Mecz w Skopje był najbardziej "polskim" spośród środowych spotkań. W Macedonii wystąpił Ostoja Stjepanović z Wisły Kraków, a po stronie łotewskiej zaprezentowali się bracia Aleksejs i Eduards Visnakovs z Widzewa Łódź. Ponadto w Macedonii zagrali eks-piłkarz Odry Wodzisław Śląski Goran Popow oraz Mirko Ivanovski, który kiedyś był zawodnikiem Arki Gdynia, a na ławce gospodarzy siedział były gracz Polonii Warszawa Aleksandar Todorovski. W reprezentacji Łotwy wystąpili natomiast jeszcze Artiom Rudnev (kiedyś Lech Poznań), Artis Lazdins (kiedyś Piast Gliwice) i Jurijs Zigajevs (kiedyś Widzew Łódź).

Wspomniany Rudnev i Eduards Visnakovs mieli udział przy zdobytej w kuriozalnych okolicznościach honorowej bramce dla Łotwy:

Warto odnotować jeszcze bramkę - jedyną autorstwa któregoś ze stranierich z T-Mobile Ekstraklasy - zdobytą przez Saidiego Ntibazonkizę w towarzyskim meczu z Rwandą. Skrzydłowy Pasów wpisał się na listę strzelców w 25. minucie, a 15 minut później opuścił boisko po zderzeniu z jednym z rywali.

W historii zapisali się Kevin Lafrance i Donald Guerrier, którzy jako reprezentanci Haiti wzięli udział w pierwszym oficjalnym w historii międzypaństwowym meczu Kosowa (0:0).