Bundesliga: Świetny Bayern, Schalke traci punkty

W sobotnich meczach 9. kolejki Bundesligi nie obyło się bez niespodzianek. Zawiodło przede wszystkim Schalke 04 Gelsenkirchen, które tylko bezbramkowo zremisowało z Arminią Bielefeld. Rozczarował także Werder, bowiem ekipa z Bremy tylko podzieliła się punktami z Hannoverem 96. Nie bez problemu, ale zwycięstwo odniósł Bayern Monachium, który przegrywał na Allianz Arena 0:2 z VfL Wolfsburg, aby ostatecznie zwyciężyć 4:2.

Adam Kiołbasa

Arminia, w której składzie nie zabrakło Artura Wichniarka może być z siebie zadowolona, bowiem pomimo iż od 60. minuty grała w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Kamper, to zdołała bezbramkowo zremisować z Schalke. Polak przebywał na placu gry do 86. minuty.

Nie zawiódł Bayern, chociaż w Monachium zanosiło się na niespodziankę. Podopieczni Jurgena Klinsmanna po trafieniach Grafite oraz Dżeko przegrywali 0:2, ale jeszcze w pierwszej odsłonie kontaktowego gola zdobył Ribery. Po zmianie stron prawdziwy popis gry dali gospodarze, którzy dzięki van Bommelowi, Borowskiemu i Schweinsteigerowi ostatecznie zwyciężyli 4:2.

Energie Cottbus z Mariuszem Kukiełką w składzie, który z resztą rozegrał cały mecz, prowadziło z Eintrachtem Frankfurt po zaledwie 15 minutach już 2:0, ale ostatecznie gospodarze musieli pogodzić się z porażką. Później bowiem zdecydowanie przeważali goście i to oni wygrali 3:2.

Zawiódł Werder. Drużyna z Bremy tylko zremisowała na wyjeździe z Hannoverem 96 1:1. Miejscowi objęli prowadzenie już w 9. minucie za sprawą Schulza, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Hugo Almeida.

Ponadto Borussia Moenchengladbach po wyrównanym spotkaniu pokonała 1:0 Karlsruher.

W tym momencie z osiemnastoma punktami na koncie liderem Bundesligi jest Bayer Leverkusen. O oczko mniej zgromadził Hamburger SV, ale ten klub swoje spotkanie rozegra z Hoffenheim dopiero w niedzielę.