2. Bundesliga: Pierwszy gol Grzegorza Wojtkowiaka w sezonie, Polak nie zapewnił wygranej

Grzegorz Wojtkowiak przypomniał o sobie w Niemczech, zdobywając gola dla 1860 Monachium w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Erzgebirge Aue.

Konrad Kostorz
Już w 2. minucie sobotniego pojedynku Grzegorz Wojtkowiak strzałem z odległości dwóch metrów wykorzystał dośrodkowanie Markusa Steinhoefera z kornera i zgranie piłki przez Japończyka Yuyi Osako. Dla 30-latka było to premierowe trafienie w tym sezonie (w 20. występie w 2. Bundeslidze) i drugie dla monachijskich Lwów. Po raz pierwszy boczny obrońca posłał piłkę do bramki w debiucie w niemieckim klubie, który miał miejsce 4 sierpnia 2012 roku (1:0 z SSV Jahn Regensburg).

Na Erzgebirgsstadion Wojtkowiak rozegrał pełne 90 minut, otrzymał żółtą kartkę i był bardzo aktywny, wykonując liczne dośrodkowania z lewego skrzydła. Monachijczycy w doliczonym czasie gry zdołali uratować "oczko", ale nie zwiększyli swoich szans na awans do Bundesligi. 1860 w ligowej tabeli nadal plasuje się bowiem na 8. pozycji.

Wojtkowiak w październiku 2013 roku wziął udział w pojedynkach reprezentacji Polski w ramach eliminacji MŚ z Ukrainą (0:1) i Anglią (0:2), rozgrywając po 90 minut. Nowy selekcjoner Adam Nawałka nie postawił jeszcze na doświadczonego bocznego defensora.

Erzgebirge Aue - 1860 Monachium 2:2 (0:1)
0:1 - Wojtkowiak 2'
1:1 - Sylvestr 49'
2:1 - Benatelli 87'
2:2 - Osako 90+2'