Premier League: Artur Boruc wpuścił dwie bramki

Southampton wygrywało z Norwich City już 3:0, żeby w minutę stracić dwa gole i zanotować nerwową końcówkę. Ostatecznie Święci zwyciężyli 4:2.

Przed tygodniem Southampton ograło na wyjeździe Crystal Palace i teraz także było zdecydowanym faworytem. Dość nieoczekiwanie na ławce rezerwowych Świętych pojawił się Rickie Lambert. Gospodarze tradycyjnie od początku przeważali w spotkaniu z Norwich City i już w piątej minucie Morgan Schneiderlin wyprowadził Southampton na prowadzenie.

W 56. minucie na boisku pojawił się wspomniany Lambert i już kilkadziesiąt sekund później zdobył gola. Później zaliczył asystę przy trafieniu Jaya Rodrigueza pokazując menedżerowi, że posadzenie go na ławce było błędem.

Tymczasem między 85. a 86. minutą Kanarki dwukrotnie pokonały Artura Boruca. Polak przy obu golach nie miał szans na skuteczną interwencją. W doliczonym czasie gry Southampton postawiło kropkę nad "i" i wygrało 4:2. Awansowało o jedno miejsce (na ósme), ponieważ Newcastle United przegrało swój mecz. Sroki uległy na wyjeździe ostatniej drużynie lidze - Fulham Londyn.

Wyniki sobotnich meczów 30. kolejki Premier League:

Everton - Cardiff City 2:1 (0:0) 1:0 - Deulofeu 59' 1:1 - Cala 68' 2:1 - Coleman 90'

Fulham Londyn - Newcastle United 1:0 (0:0) 1:0 - Dejagah 68'

Southampton - Norwich City 4:2 (1:0) 1:0 - Schneiderlin 5' 2:0 - Lambert 57' 3:0 - Rodriguez 72' 3:1 - Elmander 85' 3:2 - Snodgrass 86' 4:2 - Gallagher 90+5'

Stoke City - West Ham United 3:1 (1:1) 0:1 - Carroll 5' 1:1 - Odemwingie 32' 2:1 - Arnautović 69' 3:1 - Odemwingie 79'

Sunderland - Crystal Palace 0:0

Swansea City - West Bromwich Albion 1:2 (1:0) 1:0 - Lamah 2' 1:1 - Sessegnon 52' 1:2 - Mulumbu 85'