Primera Division: Skromne zwycięstwo Atletico, kolejny gol Diego Costy

Los Colchoneros skopiowało wyczyn swojego lokalnego rywala i również wygrało 1:0. Gracze Diego Simeone okazali się lepsi od walczących o Ligę Europejską piłkarzy Espanyolu Barcelona.

W tym artykule dowiesz się o:

Trener Diego Simeone zdecydował się przywrócić do podstawowego składu Davida Villę, a zamiast Koke na placu gry pojawił się Jose Ernesto Sosa. Argentyńczyk był odpowiedzialny za wykonywanie wszystkich stałych fragmentów gry i to właśnie po nich w pierwszej połowie gospodarze stwarzali największe zagrożenie. Bramkarz Kiko Casilla nie miał jednak zbyt wiele pracy i ostatecznie na przerwę piłkarze schodzili z bezbramkowym remisem.

Wynik zmienił się tuż po zmianie stron. Aktywny Villa świetnie wypuścił Diego Costę, który w sytuacji sam na sam zdobył swojego 22. gola w tym sezonie ligowym. Po bramce Los Colchoneros kontrolowali przebieg meczu, a Los Pericos nieskutecznie starali się odpowiedzieć na gola Brazylijczyka. Ostatecznie zakończyło się skromną wygraną podopiecznych Simeone, którzy wciąż tracą trzy oczka do Realu Madryt.

Atletico Madryt - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0) 1:0 - Costa 55' Składy:

Atletico Madryt: Courtois - Juanfran, Miranda, Alderweireld, Filipe Luis - Turan (70' Diego), Gabi, Tiago, Sosa (52' Koke) - Villa (80' Raul Garcia), Diego Costa.

Espanyol Barcelona: Casilla - Javi Lopez, Colotto, Moreno, Fuentes - Victor Sanchez (85' Alex), David Lopez, Sabrosa (62' Cordoba), Pizzi (89' Torje), Stuani - Sergio Garcia.

Żółte kartki: Turan, Godin (Atletico) oraz Lopez, Sergio Garcia (Espanyol).