Czołówka ani drgnęła - wyniki spotkań 23. kolejki gr. zachodniej II ligi (wideo)

W rozgrywkach grupy zachodniej II ligi trudno wytypować jakiś konkretny rezultat. Potwierdziły to sobotnie spotkania 23. kolejki.

Adrian Dudkiewicz
W sobotę zdecydowanie najciekawiej zapowiadała się potyczka w Sosnowcu, bowiem zarówno Zagłębie jak i Bytovia aspirują do czołowych miejsc w grupie zachodniej II ligi. Od pierwszych minut ostro do ataków ruszyli podopieczni Pawła Janasa. To się opłaciło już po kwadransie gry. Wówczas pięknym strzałem z rzutu wolnego w długi róg popisał się doświadczony Mariusz Kryszak i bramkarz Zagłębia mógł wyjmować piłkę z siatki.

Później inicjatywę przejęli zawodnicy Mirosława Smyły. W ich akcjach brakowało jednak skuteczności i dostawienia nogi w ostatniej akcji. Sosnowiczanie jednak udowodnili, że zdecydowanie lepiej prezentują się w drugich połowach. Tak też było w sobotnie popołudnie. Na dwadzieścia minut przed końcem pięknym pod poprzeczkę do wyrównania doprowadził Łukasz Grube. Chwilę później ten sam zawodnik mógł strzelić drugą bramkę, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. Na dwie minuty przed końcem w słupek z wolnego trafił Łukasz Tumicz.

Urlopowanie trenera Marka Kamińskiego pozytywnie wpłynęło na piłkarzy Warty Poznań, którzy na własnym boisku po świetnym spotkaniu pokonali Rozwój Katowice 3:2, o czym napisaliśmy w oddzielnym temacie. Natomiast falalnie przed swoją publicznością zaprezentowali się gracze Górnika Wałbrzych. Outsider z Kalisza, który wiosną prezentuje się znakomicie, obnażył wszystkie braki trzeciej drużyny w tabeli.

Do największej sensacji w 23. kolejce spotkań doszło jednak w Opolu. Broniąca się przed spadkiem Odra ma nóz na gardle i po prostu musi szukać punktów w starciach z każdym rywalem. W Opolu na boisku długo wiało niestety typową nudą. Dopiero w 78. minucie gospodarze przeprowadzili skuteczną akcję. Wprowadzony po przerwie Tomasz Wawrzyniak popisał się ładną przewrotką i tym samym przedłużył nadzieje opolan na utrzymanie w II lidze.

23. kolejkę spotkań zakończony niedzielny pojedynek pomiędzy Jarotą Jarocin i Gryfem Wejherowo.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

WYNIKI SPOTKAŃ 23. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

UKP Zielona Góra - MKS Kluczbork 0:1 (0:0)
0:1 - Kojder 52'

Warta Poznań - Rozwój Katowice 3:2 (2:1)
0:1 - Żak 5'
1:1 - Nowak 27'
2:1 - Rasiak 33'
2:2 - Tkocz 74'
3:2 - Ciarkowski 90+1'

Błękitni Stargard Szczeciński - Ruch Zdzieszowice 2:2 (1:0)
1:0 - Fedecki 15'
1:1 - Nowak 57'
2:1 - Magnuski 70'
2:2 - Kiliński 86'

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
1:0 - Wawrzyniak 78'

Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów 1:1 (0:1)
0:1 - Kryszak 15'
1:1 - Grube 68'

Górnik Wałbrzych - Calisia Kalisz 0:3 (0:1)

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!