Turcja: Szósty gol Adriana Mierzejewskiego (wideo)

W poniedziałkowym meczu 28. kolejki tureckiej Super Lig z Genclerbirligi (3:0) swojego szóstego gola w sezonie zdobył Adrian Mierzejewski z Trabzonsporu.

Maciej Kmita

Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w 25. minucie gry, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Jose Bosingwie. "Mierzej" przebywał na boisku od 1. do 69. minuty.

To jego trzecie ligowe trafienie w tym sezonie, a szóste licząc wszystkie rozgrywki. Do tego w 36 dotychczasowych występach zaliczył 10 asyst.

Po 28. kolejce bordowo-niebiescy z 42 punktami na koncie zajmują 4. pozycję w tabeli Super Lig, ale mają do rozegrania jeszcze przerwane spotkanie z Fenerbahce Stambuł.

Trabzonspor - Genclerbirligi 3:0 (1:0)
1:0 - Mierzejewski (k.) 25,
2:0 - Paulo Henrique 75'
3:0 - Erdogan 86 '

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polski weekend w Europie: Gole "Lewego", Polanskiego i Wilka, asysta Grosickiego, awanse Wasilewskiego i Klicha