T-Mobile Ekstraklasa: Górnik i Lechia w "ósemce"

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w rundzie zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy. Do grupy "mistrzowskiej" awansowały m.in. Górnik Zabrze i Lechia Gdańsk.

W tym artykule dowiesz się o:

Legia Warszawa już w drugiej minucie wyszła na prowadzenie za sprawą gola Orlando Sa. Dla Portugalczyka była to pierwsza bramka zdobyta w T-Mobile Ekstraklasie. Decydująca dla losów spotkania była 18. minuta, gdy sędzia wyrzucił z boiska Bartosza Rymaniaka i podyktował "jedenastkę" dla Legii. Kwestią sporną jest czy był w tej sytuacji faul.

Warszawiacy ostatecznie w Lubinie wygrali 3:1 i utrzymali dziesięciopunktową przewagę nad Lechem Poznań. Kolejorz w dobrym stylu ograł Górnik Zabrze 3:0. Gospodarze tego meczu mimo porażki pozostali w czołowej "ósemce". To samo tyczy się Lechii Gdańsk (porażka ze Śląskiem Wrocław). Sytuacji nie wykorzystały drużyny Cracovii oraz Jagiellonii Białystok.

Zaskakujące zwycięstwo odniosło Podbeskidzie Bielsko-Biała dzięki samobójczemu trafieniu Michała Miśkiewicza z... jedenastej sekundy. Dzięki temu Górale uciekli ze strefy spadkowej, do której spadło Zagłębie Lubin.

Wyniki meczów 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:3 (0:2) 0:1 - Łukasz Teodorczyk 31' 0:2 - Kasper Hamalainen 33' 0:3 - Kasper Hamalainen 51'

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 1:1 (0:1) 0:1 - Mateusz Matras 45' 1:1 - Dani Quintana 83'

Korona Kielce - Cracovia 0:0 (0:0) 1:0 - Maciej Korzym 69'

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 1:0 (0:0) 1:0 - Marcin Robak 51'

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0) 1:0 - Marco Paixao 55'

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1) 0:1 - Michał Miśkiewicz (sam.) 1'

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3 (0:3) 0:1 - Orlando Sa 2' 0:2 - Ivica Vrdoljak (k.) 20' 0:3 - Helito Pinto 45' 1:3 - Miłosz Przybecki 77'

Czerwona kartka: Bartosz Rymaniak /18' - za faul/ (Zagłębie).

Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów 0:3 (0:1) 0:1 - Bartłomiej Babiarz 45' 0:2 - Łukasz Surma 87'  0:3 - Grzegorz Kuświk 90+1'