Kokpit Kibice

Orest Lenczyk: Kibice Arki zasługują na ekstraklasę

W pomeczowych wypowiedziach trener Orest Lenczyk chwalił Arkę za grę, a kibiców za doping. Natomiast szkoleniowiec Paweł Sikora życzył Zagłębiu zdobycia pucharu i utrzymania się w lidze.
Aleksander Wójcik
Aleksander Wójcik

Rewanżowy mecz półfinału PP zakończył się bezbramkowym remisem. Zarówno na boisku, na trybunach jak i na pomeczowej konferencji panowała atmosfera przyjaźni.

Orest Lenczyk (trener Zagłębia): Nie ukrywam, że zawsze z radością przyjeżdżam na Wybrzeże, ale najczęściej opuszczam je ze smutkiem. Mieszkałem tutaj, gdy miałem 21 lat i wspominam ten czas znakomicie. Ale wracając do meczu... Graliśmy dziś zbyt słabo, żeby wygrać, ale za dobrze by przegrać. Biorę pod uwagę to, że Arka kilka razy była groźna pod naszą bramką. Uważam, że dopełniliśmy oczekiwań naszych kibiców. Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym meczu zrobiliśmy to, co najważniejsze, czyli awansowaliśmy do finału. Czeka nas teraz w lidze siedem meczów o wszystko. Uważam, że przerwa świąteczna da nam odpocząć przed końcówką rundy. W finale spotkamy się z Zawiszą na Stadionie Narodowym. Nigdy tam jeszcze nie byłem, więc będzie to dla nas spore przeżycie. Życzę trenerowi Arki, aby to, o czym się marzy w Gdyni, zostało zrealizowane. Patrząc na grę Arki, widzę takie szanse. Kibice Arki, którzy tak licznie przychodzą na jej mecze, zasługują na ekstraklasę.

Nestor polskich trenerów z sentymentem i radością wraca zawsze nad morze. Nestor polskich trenerów z sentymentem i radością wraca zawsze nad morze.

Paweł Sikora (trener Arki): Trenerowi Lenczykowi życzę zdobycia pucharu oraz utrzymania się w ekstraklasie. Jeśli przegrywać to z najlepszymi, czyli ze zwycięzcą... Dzisiaj mieliśmy mecz przyjaźni na boisku i na trybunach. Zagraliśmy na tyle, na ile pozwoliło nam Zagłębie, czyli do pewnego momentu. Oglądało mi się to spotkanie bardzo ciężko. Oby jak najmniej takich meczów w karierze. Zagłębie ma potencjał na pierwszą ósemkę ekstraklasy i dzisiaj nie pozwoliło nam po prostu na zbyt wiele.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

  • Z1946B Zgłoś komentarz
    "Zagłębie ma potencjał na pierwszą ósemkę", a zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli - żenada. Za dużo kurtuazji i wchodzenia sobie w tyłki panowie trenerzy!!!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×