Serie A: Inter z Napoli na remis po ciekawym meczu, groźna kontuzja Gonzalo Higuaina

Podziałem punktów zakończył się szlagier 35. kolejki Serie A pomiędzy Interem a Napoli. Bliżej odniesienia zwycięstwa byli podopieczni Rafaela Beniteza, którzy w końcówce stracili Gonzalo Higuaina.

Konrad Kostorz
Na San Siro gole nie padły, ale piłkarze obu drużyn utrzymywali wysokie tempo gry i dostarczyli kibicom sporych emocji. Akcje szybko przenosiły się spod jednej pod drugą bramkę. W pierwszej połowie dwie dogodne sytuacje miał Jose Callejon, lecz zabrakło mu zimnej krwi. Groźnie na bramkę Samira Handanovicia strzelał również Gokhan Inler.

Po zmianie stron przed szansą stanął Rodrigo Palacio, jednak po minięciu Pepe Reiny przymierzył obok słupka. W 82. minucie hiszpański golkiper Napoli uratował swój zespół przed stratą bramki, instynktownie broniąc uderzenie Yuto Nagatomo, a kilkadziesiąt sekund później oko w oko z bramkarzem Interu stanął Inler, po czym z 7 metrów huknął w słupek! Szwajcar zmarnował "piłkę meczową" i sprawił, że Azzurri nie wywieźli z Mediolanu w kompletu punktów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W 86. minucie na linii pola karnego Interu doszło do ostrego starcia Marco Andreollego z Gonzalo Higuainem, a w jego wyniku Argentyńczyk doznał groźnej kontuzji i z grymasem bólu na twarzy opuścił murawę na noszach. Badania wykażą, jak długi rozbrat z futbolem czeka "Pipitę".

Napoli wciąż nie może być pewne uplasowania się na 3. miejscu i startu w eliminacjach Ligi Mistrzów, ponieważ Fiorentina wygrała w Bolonii i zmniejszyła dystans do ekipy Beniteza do 8 punktów. Bohaterem Fiołków został Juan Cuadrado, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i asystował przy przepięknym trafieniu Josipa Ilicicia. Rafał Wolski wszedł na murawę w 76. minucie, zastępując na niej autora gola na 2:0.

Warto przypomnieć, że 3 maja Napoli i Fiorentina zmierzą się w finale Pucharu Włoch, a kolejne pojedynki ligowe rozegrają dopiero trzy dni później.