Stal Mielec w końcu zwyciężyła - wyniki niedzielnych meczów 28. kolejki gr. wschodniej II ligi

Passę pięciu kolejek bez zwycięstwa przerwała Stal Mielec. Mielczanie pokonali w domowym meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Ponownie zawiódł Pelikan Łowicz.
Mateusz Lis
Mateusz Lis

Łowiczanie od początku tej rundy mają niewielką stratę do bezpiecznej strefy. Nie potrafią jednak tego zmienić. W niedzielę wystarczyło pokonać pogodzoną już ze spadkiem Garbarnię Kraków. Wszystko układało się po myśli biało-zielonych. W 27. minucie Karol Kostrubała brutalnie wszedł w Michała Gamlę i natychmiast ujrzał czerwoną kartkę. Łowiczanie od razu zaczęli przeważać na murawie i w 39. minucie objęli prowadzenie. Zamieszanie podbramkowe po rzucie rożnym wykorzystał Patryk Bojańczyk. Po zmianie stron Pelikan rozegrał jednak fatalne zawody i przez 45 minut kompletnie nie zagroził bramce rywala, jakby tego było mało dał się zdominować grającemu w osłabieniu przeciwnikowi. W dodatku w 60. minucie Gamla, w zupełnie niegroźnej sytuacji, powalił w polu karnym Marcina Siedlarza. "Jedenastkę" bez trudu wykorzystał Krzysztof Kalemba i zapewnił punkt swojej drużynie.

Ponad miesiąc na zwycięstwo swojej drużyny czekali fani Stali Mielec. Mielczanie w niedzielę pokonali najsłabszą drużynę ligi - Świt Nowy Dwór Mazowiecki - 3:0. Formą strzelecką błysnął Kamil Radulj, który zdobył wszystkie bramki dla gospodarzy. Stal przez całe spotkanie wyraźnie przeważała i mogła zdobyć znacznie więcej bramek. Dobrze spisywał się jednak golkiper Świtu - Karol Domżał. Przyjezdni nieco większe zagrożenie zaczęli stwarzać dopiero po stracie trzeciej bramki.