Efektowny debiut Żurawia - relacja z meczu Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice

Miedź Legnica pokonała 3:0 Puszczę Niepołomice. Dwa gole zdobył Zbigniew Zakrzewski, a wynik ustalił po przerwie Mateusz Szczepaniak.

Dariusz Żuraw i jego podopieczni zapewnili sobie wynikiem 3:0 dużo spokoju. Po sobotnich meczach mają aż dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową i siedem nad pokonaną Puszczą Niepołomice.

Miedzianka była niepodważalnie lepsza i po kilkunastu minutach wzajemnego badania zaczęła zaznaczać przewagę na boisku. W 9. minucie niepołomiczanie uratowali się przed stratą gola wybiciem z linii bramkowej po strzale Tomasza Midzierskiego z dośrodkowania Piotra Madejskiego.
Następne składne akcje Miedzi Legnica przyniosły gole. Autorem obu był Zbigniew Zakrzewski, dla którego były to pierwsze ligowe trafienia w 2014 roku. W 20. minucie "Zaki" dostawił głowę do dośrodkowania Madejskiego, a w 37. minucie powtórzył ten wyczyn po wrzutce Krzysztofa Wołczka z prawego skrzydła.

Poza Zbigniewem Zakrzewskim na słowa uznania zasłużyli defensorzy Miedzi, którzy skutecznie zneutralizowali atuty ofensywne Puszczy Niepołomice. Pojedyncze wypady gości nie były w stanie wpłynąć na losy rywalizacji. Ratować sytuacje starali się zmiennicy Jacek Magdziński oraz Łukasz Wierzba, ale ich próby zostały zablokowane.

W 74. minucie Miedź zadała ostateczny cios. Mateusz Szczepaniak doskoczył do podania Wojciecha Łobodzińskiego i z bliska ulokował piłkę w siatce.

Dariusz Żuraw rozpoczął przygodę na ławce Miedzi od efektownego zwycięstwa. Puszcza Niepołomice nie przełamała się i nadal musi bacznie oglądać się za siebie w kierunku strefy spadkowej. Beniaminek ma nad nią tylko dwa punkty przewagi.

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 3:0 (2:0)
1:0 - Zbigniew Zakrzewski 20'
2:0 - Zbigniew Zakrzewski 36'
3:0 - Mateusz Szczepaniak 74'

Miedź: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Nowak, Madejski (78' Szymański), Szczepaniak, Łobodziński (86' Machaj), Zakrzewski (74' Chrzanowski).

Puszcza: Sobieszczyk - Biernat, Wallace, Wełna, Borovicanin (78' Kotwica), Strózik, Uwakwe, Zaremba, Nowak (53' Wierzba), Cholewiak, Staroń (67' Magdziński).

Żółte kartki: Łobodziński, Szczepaniak (Miedź) oraz Wełna, Wierzba, Cholewiak, Biernat, Wallace (Puszcza).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).