Serie A: Inter wybił Lazio z głowy Ligę Europejską, wysoki triumf na pożegnanie Zanettiego

Inter po świetnej pierwszej połowie pokonał Lazio i niemal na pewno wystąpi w Lidze Europejskiej. W doliczonym czasie gry zwycięstwo z rąk wypuścili piłkarze Hellasu Werona.

Konrad Kostorz
Rywalizacja w Mediolanie toczyła się o wywalczenie przepustek do Ligi Europejskiej. W korzystniejszym położeniu znajdowali się gospodarze, którzy wyprzedzali Lazio o 4 punkty, jednak tuż po rozpoczęciu gry Samir Handanović skapitulował po uderzeniu Giuseppe Biavy.

Na odpowiedź Interu nie trzeba było długo czekać - w 7. minucie świetne podanie Mateo Kovacicia na gola zamienił Rodrigo Palacio. Chorwat miał ogromny udział przy bramce na 2:1, ponieważ jak na tacy wyłożył futbolówkę Mauro Icardiemu. Po chwili Etrit Berisha kolejny raz skapitulował, tym razem po centrze Yuto Nagatomo i uderzeniu Palacio.

Po zmianie stron rzymianie atakowali i sprawiali wiele problemów Handanoviciowi, który jednak bronił jak z nut. Inter utrzymywał bezpieczną przewagę, a w końcu przypieczętował triumf za sprawą indywidualnej akcji i precyzyjnego strzału Hernanesa, który jeszcze w styczniu był graczem Lazio.
Wydarzeniem sobotniego meczu było pożegnanie Javiera Zanettiego, który po raz ostatni wystąpił na San Siro w oficjalnym meczu Nerazzurrich. Argentyńczyk pojawił się na murawie w 52. minucie i zaprezentował kilka niezłych zagrań. W końcówce, by uściskać żywą legendę Interu, na boisko wbiegł fan mediolańskiego klubu i... spełnił swoje marzenie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

20. gol w sezonie Luki Toniego nie zapewnił Hellasowi zwycięstwa nad Udinese. Werończycy potrzebowali wygranej, by zwiększyć szanse na awans do Ligi Europejskiej, ale najpierw Antonio Di Natale, a następnie Emmanuel Badu sprawili, że ambitne Zebry uratowały remis. Piotr Zieliński znalazł się poza kadrą meczową, ponieważ w sobotę wystąpił w przegranym 2:3 spotkaniu z US Palermo w ramach półfinału ligi młodzieżowej.