Puchar Szkocji: Porażka Dundee w finale po błędzie Radosława Cierzniaka

Dundee United z Radosławem Cierzniakiem w bramce w finale Pucharu Szkocji ulegli 0:2 St. Johnstone. Rywal drużyny Polaka wyszedł na prowadzenie po jego błędzie.

Maciej Kmita
W 45. minucie Cierzniak źle obliczył lot piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego i minął się z nią, a ta spadła na głowę Stevena Andersona, który wpakował ją do pustej bramki United. Po raz drugi Polak został pokonany w 84. minucie, kiedy przegrał pojedynek sam na sam ze Stevenem MacLeanem. Z utratę tej bramki polskiego golkipera nie można winić.
Cierzniak jest kolejnym Polakiem, który w sezonie 2013/2014 dotarł ze swoją drużyną do finału krajowego pucharu. Zdobyli je już Jakub Wilk z Żalgirisu Wilno i Mateusz Klich z PEC Zwolle. W finałach polegli za to Artur Jędrzejczyk, Rafał Wolski, Adam Stachowiak i Kamil Grosicki. Przed szansą na triumf w krajowym pucharze stoją ciągle Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek z niemieckiej Borussii Dortmund,Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański z angielskiego Arsenalu Londyn, Dawid Pietrzkiewicz z azerskiego Qabala FK, Łukasz Szukała z rumuńskiej Steauy Bukareszt, Tomasz Wisio z austriackiego SKN St. Poelten.

St. Johnstone - Dundee United 2:0 (1:0)
1:0 - Anderson 45'
2:0 - MacLean 84'