Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Niemieckie media: "Lewy" robił co mógł, ale niewiele zdziałał na pożegnanie z BVB

Robert Lewandowski był bardzo aktywny, ale przez ponad 120 minut miał tylko jedną dogodną sytuację do wpisania się na listę strzelców. Zróżnicowane noty za występ w Berlinie otrzymał Łukasz Piszczek.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Zdecydowanie najlepszym piłkarzem Borussii Dortmund na Stadionie Olimpijskim w Berlinie był w ocenie niemieckich dziennikarzy Mats Hummels, który od portalu DerWesten otrzymał notę marzeń - "1". Wysokie recenzje zebrał również drugi ze środkowych obrońców Sokratis Papastathopoulos, natomiast pozostali piłkarze zostali ocenieni surowiej.

"Wszystkim, którzy sądzili, że nie będzie dawał z siebie wszystkiego w pojedynku przeciwko przyszłemu pracodawcy, pokazał, iż się bardzo się pomylili. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wpisał się na listę strzelców, a w 45. minucie zmarnował ku temu dogodną okazję" - skomentowano postawę Roberta Lewandowskiego. "Trzeba oddać napastnikowi, że bardzo się starał, podejmował wiele prób i był aktywny. Często zbiegał na lewe skrzydło, podczas gdy w środku grał Reus. Obu takie rozwiązanie nie najlepiej pasowało" - dodano.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Zdaniem redaktorów RevierSport Łukasz Piszczek był jednym z dwóch najsłabszych podopiecznych Juergena Kloppa. Stwierdzono, że boczny obrońca bezbarwnie prezentował się w poczynaniach ofensywnych, zostawiał zbyt wiele przestrzeni Franckowi Ribery'emu, a ponadto nie upilnował Arjena Robbena, gdy ten w 107. minucie otworzył wynik rywalizacji. Pozostałe serwisy były dla reprezentanta Polski łagodniejsze, choć wszystkie zgodnie przyznały, że Piszczek nie był w stanie efektywnie podłączać się do akcji oskrzydlających.
Występ przeciwko Bayernowi Monachium zupełnie nie udał się Henrichowi Mchitarjanowi, który już po godzinie gry został ściągnięty z boiska. Ormianin otrzymał bardzo słabe noty, a tylko ciut lepiej poszło Milosowi Jojiciowi. Serb starał się, jednak wyraźnie brakowało mu doświadczenia i ogrania w meczach o najwyższą stawkę.

Oceny Polaków z Borussii kolejno od RuhrNachrichten, DerWesten, RevierSport i spox.com ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki):

Łukasz Piszczek - "3,5", "4", "5", "2,5"

Robert Lewandowski - "3,5", "3,5", "3", "3,5"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
niemieckie media
Komentarze (2)
 • Sergh Khan Zgłoś komentarz
  Robert Lewandowski - "3,5", "3,5", "3", "3,5" Przecież masz jednego:DD Pobiegał pokręcił się po boisku i nowi koledzy mają puchar.
  • GreatDeath Zgłoś komentarz
   Już not dla piłkarzy Bayernu nie można było podać?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×