Arjen Robben znów pozbawił marzeń Borussię. "Jest czarną bestią dla Dortmundu"

Arjen Robben nie po raz pierwszy został bohaterem Bayernu w rywalizacji z drużyną Juergena Kloppa. Holendra po końcowym gwizdku wychwalał prezes mistrza Niemiec.

Konrad Kostorz
Arjen Robben rywalizował z Borussią Dortmund po raz 13. jako zawodnik Bayernu Monachium i zdobył już 8. gola. Prawoskrzydłowy wpisał się na listę strzelców w 107. minucie, a ponadto miał udział przy bramce Thomasa Muellera, która przypieczętowała triumf Bawarczyków.30-letni piłkarz nie pierwszy raz zadecydował o wyniku niemieckiego El Clasico. W finale ubiegłej edycji Ligi Mistrzów Robben zaliczył asystę, a w 89. minucie trafił na 2:1, pokonując Romana Weidenfellera. Wcześniej, również w sezonie 2012/2013, strzelił jedyną bramkę w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec. Do bramki Borussii znalazł również drogę w pojedynku ligowym rozegranym w 2013 roku.
Arjen Robben chętnie rywalizuje z Borussią Dortmund Arjen Robben chętnie rywalizuje z Borussią Dortmund
Po końcowym gwizdku Karl-Heinz Rummenigge wychwalał trenera Pepa Guardiolę oraz holenderską gwiazdę. - Arjen jest czarną bestią dla Dortmundu! Ma w sobie ogromną wolę walki, pasję i uosabia Bayern Monachium - stwierdził prezes Bawarczyków. - Lubię pojedynki z Borussią, które zawsze są wyjątkowe. Staram się być jak najlepiej przygotowany - przyznał Robben.
Warto przypomnieć, że były zawodnik Chelsea i Realu Madryt aż pięciokrotnie musiał uznać wyższość dortmundczyków. Tak było między innymi w kluczowym dla losów mistrzostwa Niemiec pojedynku na Signal-Iduna Park, w którym Borussia wygrała 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego. Robben miał wówczas idealną okazję do wyrównania, ale w 86. minucie zmarnował rzut karny. Statystyki Robbena w meczach z Bayernu z Borussią:

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)