Oficjalnie: Stal Rzeszów bez trenera

Krzysztof Łętocha nie jest już trenerem II-ligowej Stali Rzeszów. Kontrakt ze szkoleniowcem został rozwiązany za porozumiem stron - poinformował klub ze stolicy Podkarpacia.

Artur Długosz

Krzysztof Łętocha był trenerem Stali Rzeszów od ponad roku, a dokładnie od 4 maja 2013 roku. Stal po dwóch ostatnich porażkach bardzo skomplikowała sobie sytuację w tabeli. Nawet dwie wygrane w ostatnich potyczkach mogą nie dać tej drużynie utrzymania w II lidze grupie wschodniej.

Bardzo ważna dla rzeszowian była ostatnia potyczka ze Stalą Stalowa Wola. W niej biało-niebiescy nie popisali się, zagrali słabo i ponieśli porażkę. - Z Olimpią Zambrów straciliśmy trzy bramki, ze Stalówką również trzy. Pierwsza połowa była kluczem do całego spotkania. To nie był ten sam zespół, co w Zambrowie w pierwszej połowie. Zespół czekał na tego straconego gola. Później mieliśmy okazję na bramkę na 1:1, ale nie została wykorzystana. Ukłon dla chłopaków za walkę do ostatniej minuty, choć graliśmy w dziesiątkę, potem w dziewiątkę, to jest wtedy specyficzna gra, ciężko poukładać te klocki na boisku. Próbowaliśmy, chcieliśmy stworzyć swoje szanse, nie udało się. Przeciwnik wykorzystał kluczową akcję na 3:1 i to nam już podcięło skrzydła. Derby się rządzą swoimi prawami, myśmy w pierwszej połowie nie byli zespołem, drużyna nie stanowiła oporu dla przeciwnika. Proste zagrania za linię obrony stwarzały nam straszne spustoszenie, zwłaszcza w środku defensywy - mówił po tym spotkaniu Łętocha.

- Teraz gramy z Garbarnią. Trzeba zdobywać punkty. Jeśli w dwóch ostatnich meczach zdobędziemy komplet oczek, to będziemy się zastanawiać co dalej - dodawał były już szkoleniowiec Stali Rzeszów.

II liga grupa wschodnia w tym sezonie jest niezwykle wyrównana. Wiele klubów musi walczyć, aby uniknąć degradacji i grać dalej na tym samym poziomie rozgrywek. Walka o utrzymanie będzie trwać zapewne do ostatniej kolejki. Przed zawodnikami jeszcze dwie serie spotkań.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów zdoła się utrzymać w II lidze grupie wschodniej?