Centralna Liga Juniorów: Zwycięstwa Cracovii, Pogoni i Wisły, remis Legii z Lechem

Po pierwszych meczach ćwierćfinałów mistrzostw Polski U-19 bliżej awansu do półfinału są Cracovia, Pogoń Szczecin i Wisła Kraków. W prestiżowym pojedynku Legii Warszawa z Lechem Poznań padł remis 2:2.

Wojskowi, którzy bronią tytułu sprzed roku, prowadzili z Kolejorzem już 2:0 po golach Kamila Anczewskiego i Grzegorza Tomasiewicza ,5 ale goście z Poznania najpierw w 61. minucie  złapali kontakt za sprawą Piotra Kurbiela, a w 85. minucie wyrównali dzięki Robertowi Janickiemu. W doliczonym czasie gry legioniści umieścili piłkę w bramce Lecha, ale sędzia odgwizdał spalonego, a po chwilę zakończył mecz. W Legii wystąpił między innymi Miłosz Kozak, który w styczniu zamienił Lecha na klub z Łazienkowskiej 3.
[ad=rectangle]
Emocji nie brakowało w Cracovii, gdzie w 78. minucie Pasy przegrywały z Ruchem Chorzów 0:1, by ostatecznie wygrać 2:1.

Warto odnotować, że spotkanie Legii z Lechem było rozegrane na PEPSI Arenie i było jedynym meczem rozegranym na głównym stadionie. Zagłębie Lubin podjęło Wisłę Kraków na Stadionie Górniczym położonym obok swojego nowego obiektu, Cracovia przyjęła Ruch Chorzów w centrum treningowym przy Wielickiej 101, a Pogoń Szczecin GKS Bełchatów na jednej z płyt treningowych. Ozdobą tego ostatniego pojedynku było trafienie Daniela Jałoszyńskiego, który wpisał się na listę strzelców uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego.

Tytułu sprzed roku broni Legia Warszawa, która w turnieju finałowym wyprzedziła Arkę Gdynia, Cracovię i Ruch Chorzów. Po raz pierwszy w XXI wieku mistrza Polski U-19 wyłoni finałowy dwumecz, a nie turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn.

Rewanżowe mecze 1/4 finału odbędą się w najbliższą niedzielę 8 czerwca. 15 i 19 czerwca rozegrane zostaną mecze półfinałowe, a 22 i 25 czerwca dwumecz finałowy.