Tadeusz Socha powołany do reprezentacji

Wrocławski Śląsk w tym sezonie dobrze prezentuje się w rozgrywkach ligowych. Śląsk plasuje się na szóstej pozycji w tabeli, a w lidze przegrał tylko jeden mecz. W trakcie sezonu na skutek kontuzji innych piłkarzy miejsce w podstawowej jedenastce wywalczył sobie Tadeusz Socha.

Artur Długosz

W tym sezonie Tadeusz Socha w barwach Śląska na boisku w ekstraklasie po raz pierwszy pojawił się w trakcie meczu z Polonią Bytom. W 90. minucie zmienił on Krzysztofa Wołczka. W kolejnym spotkaniu, z Odrą Wodzisław Socha szansę gry dostał od 86. minuty zmieniając Vladimíra Čápa. W następnym meczu, na skutek kontuzji właśnie Čápa Socha występował już od 30. minuty. Było to spotkanie z Polonią Warszawa, która jako jedyna w tym sezonie pokonała zespół z Wrocławia. W momencie, gdy Socha pojawił się na placu gry warszawianie prowadzili już dwoma bramkami. Ostatecznie Czarne Koszule pokonały zespół ze stolicy Dolnego Śląska 3:0.

W spotkaniu 5. kolejki z PGE GKS-e, Bełchatów Tadeusz Socha zagrał już od pierwszych minut. Od tamtej pory regularnie w każdym meczu piłkarz pojawia się w podstawowej jedenastce. W obecnym sezonie na boiskach ekstraklasy Socha został trzykrotnie ukarany żółtą kartką.

Młody obrońca Śląska został przez Andrzeja Zamilskiego powołany na konsultacje kadry do lat 21, które odbędą się w Warszawie w dniach 17-19 listopada. Kulminacyjnym ich elementem będzie towarzyskie spotkanie z Ukrainą, które zostanie rozegrane w Legionowie 19 listopada.

Tadeusz Socha urodził się 15 lutego 1988 roku. Ma 183 centymetry wzrostu i waży 70 kilogramów. Wcześniej występował w juniorach Śląska, później w drugiej drużynie WKS-u. W sezonie 2007/2008 trafił do kadry pierwszego zespołu.

Rezerwowym zawodnikiem na zgrupowanie kadry jest inny piłkarz Śląska - Paweł Trojan.