Centralna Liga Juniorów: Legia nie obroni mistrzostwa! Cracovia, Lech, Pogoń i Wisła w półfinałach

Legia Warszawa nie obroni mistrzostwa Polski U-19. W rewanżowym meczu ćwierćfinału MP Wojskowi ulegli Lechowi Poznań aż 0:3 i to Kolejorz awansował do półfinału, w którym zmierzy się z Wisłą Kraków.

Maciej Kmita
Po pierwszej godzinie ćwierćfinałowej rywalizacji Legii z Lechem mało kto mógł przewidzieć taki jej koniec. W pierwszym meczu na PEPSI Arenie (2:2) Wojskowi prowadzili do 61. minuty 2:0 po golach Kamila Anczewskiego i Grzegorza Tomasiewicza, by dać sobie wydrzeć z rąk zwycięstwo na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem.W niedzielnym rewanżu legioniści potrzebowali wygranej lub wysokiego bramkowego remisu i od początku rzucili się na Kolejorza, ale w świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Adrian Szady, a w 43. minucie prowadzenie Lechowi dał Marcin Banaszak, który zamienił na gola centrę z rzutu rożnego. Po przerwie Lech skorzystał z odważnej gry Legii i wyprowadzał groźne kontrataki, które zaowocowały dwoma kolejnymi bramkami autorstwa Piotra Kurbiela i Krystiana Sanockiego.
W półfinale MP U-19 Lech zmierzy się z Wisłą Kraków, która wyszła zwycięsko z dwumeczu z Zagłębiem Lubin. Wiślacy wygrali pierwsze spotkanie 2:0, ale początek rewanżu dobrze ułożył się dla Miedziowych, którzy prowadzili 1:0 już od 2. minuty. To podziałało na krakowian jak czerwona płachta na byka i jeszcze przed przerwą prowadzili 2:1 za sprawą króla strzelców ostatnich mistrzostw Polski juniorów młodszych Kamila KuczakaTomasza Zająca. Po zmianie stron ten drugi, który w minionym sezonie zadebiutował w T-Mobile Ekstraklasie, skompletował dołożył drugie trafienie i krakowianie mogli cieszyć się z awansu do półfinału,

Drugą parę półfinałową tworzą Cracovia i Pogoń Szczecin. Pasy pewnie pokonały w ćwierćfinale 2:1 i 2:0 Ruch Chorzów. W niedzielnym rewanżu krakowianie zwyciężyli po golach Pawła Piątka i Eryka Ceglarza. Pierwszy wpisał się na listę strzelców przed przerwą, a drugi w 90. minucie gry po samotnym rajdzie od połowy boiska. Warto odnotować, że 17-letni Pasów wrócił do gry dopiero tydzień temu - wcześniej zmagał się z poważną kontuzją pleców. Ruch od 45. minuty grał w "10" po czerwonej kartce Sebastiana Żukowskiego.

Pogoń Szczecin w dwumeczu okazała się lepsza od GKS-u Bełchatów. W pierwszym spotkaniu w Szczecinie Portowcy zwyciężyli 2:1. W rewanżu w Bełchatowie Brunatni odrobili z nawiązką, po 49 minutach prowadząc 2:0, ale już w chwilę po drugim golu GKS-u stan rywalizacji wyrównał Karol Obst. W 90. minucie Pogoń zmarnowała rzut karny i sędzia zarządził dogrywkę. Na minutę przed końcem czasu kolejną "11" dla Portowców wykorzystał mający za sobą debiut w T-ME Michał Walski.

Tytułu sprzed roku broniła Legia Warszawa, która w turnieju finałowym wyprzedziła Arkę Gdynia, Cracovię i Ruch Chorzów. Z tamtej czwórki w grze o mistrzostwa jest tylko Cracovia. W tym roku po raz pierwszy w XXI wieku mistrza Polski U-19 wyłoni finałowy dwumecz, a nie turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn.

Półfinały zostaną rozegrane 15 i 19 czerwca, a 22 i 25 czerwca odbędzie się dwumecz finałowy.