Cordoba CF w niesamowitych okolicznościach powróciła do Primera Division

Nieprawdopodobny przebieg miał finałowy mecz o awans do Primera Division. Cordoba CF gola na wagę zwycięskiego remisu zdobyła w ostatnich sekundach spotkania!

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Znamy już wszystkie ekipy, które będą walczyły w przyszłym sezonie w rozgrywkach Primera Division. Najlepsza w play-offach okazała się ekipa Cordoba CF, pokonując w finałowym dwumeczu UD Las Palmas.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn bramek nie widzieliśmy. W rewanżu, na boisku Las Palmas, tuż po zmianie stron to gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0 i bardzo długo je utrzymywali. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył jeszcze 3 minuty, a zniecierpliwieni kibice jeszcze przed ostatnim gwizdkiem zaczęli gromadzić się przy linii bocznej, czekając na wielkie świętowanie.

Z tego względu w 92. minucie arbiter przerwał mecz i dopiero po jakimś czasie pozwolił na rozegranie ostatniej akcji w spotkaniu. Okazało się, że była ona szczęśliwa dla... gości, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania i ostatecznie awansować do Primera Division!

W play-offach grały zespoły z miejsc 4-7 w tabeli Liga Adelante (trzecią lokatę zajęły rezerwy FC Barcelony, które nie mają możliwości na grę w jednej lidze z pierwszą drużyną). Cordoba uplasowała się na siódmym miejscu, w półfinałach rozprawiła się z Realem Murcia, a w finałowym dwumeczu z Las Palmas.

Wcześniej bezpośrednio awans do Primera Division zapewniły sobie ekipy SD Eibar  oraz Deportivo La Coruna, w którego kadrze znajduje się na chwilę obecną jedyny przedstawiciel naszego kraju w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii - Cezary Wilk.

Cordoba w Primera Division występowała jedynie przez osiem sezonów - w latach 1962-1969 oraz 1971-1972. Od tego czasu zespół tułał się po niższych ligach, raz lądując nawet na 4-ligowym froncie.

UD Las Palmas - Cordoba CF 1:1 (0:0)
1:0 - Apono 48'
1:1 - Ulises Davila 90+3'

Pierwszy mecz: 0:0
Awans do Primera Division: Cordoba CF.