Oficjalnie: Krystian Stępniowski w Cracovii

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

[tag=38166]Krystian Stępniowski[/tag] z Puszczy Niepołomice został szóstym letnim nabytkiem Cracovii. 22-letni bramkarz związał się z Pasami czteroletnią umową.

Stępniowski to wychowanek krakowskiego Hutnika, który od 2012 roku związany był z Puszczą Niepołomice. Cracovia chciała sprowadzić go już wtedy, gdy opiekunem bramkarzy w Pasach był Rafał Skórski.

W minionym sezonie wystąpił w 15 spotkaniach I ligi, w których puścił 20 bramek. Jest powoływany do reprezentacji Polski U-20, w której golkiperami zajmuje się właśnie Skórski. [ad=rectangle] 22-latek trenował z Cracovią od początku okresu przygotowawczego. W minioną sobotę wystąpił w I połowie sparingu Pasów z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1).

Jest szóstym letnim nabytkiem Cracovii po Bartoszu Rymaniaku, Mateuszu Cetnarskim, Dariuszu Zjawińskim, Gracjanie Horoszkiewiczu i Jakubie Mroziku. O krok od Pasów jest też senegalski skrzydłowy Boubacar Diabang Dialiba. 26-latek, który od 2009 roku był związany z KV Mechelen, jest już w Krakowie i przechodzi badania przed podpisaniem rocznego kontraktu.

Źródło artykułu: