Sparingowo: Ruch prowadził, ale przegrał

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania w słowackim Popradzie. Niebiescy do przerwy prowadzili 2:0, ale potem strzelał już tylko rywal.

Michał Piegza

Podopieczni Jana Kociana po pierwszych 45 minutach prowadzili ze słowackim AS Trencin 2:0, po golach zdobywanych przez Marka Zieńczuka w 10. minucie oraz Grzegorza Kuświka w 34. minucie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Po zmianie stron chorzowianie szybko stracili przewagę. Słowacy w... 53. minucie, po hat-tricku Frantiska Kubika objęli prowadzenie 3:2. W 72. minucie ten sam zawodnik zdobył czwartego gola.
Z testowanych zawodników w kadrze Niebieskich zagrał jedynie Michał Efir, który w najbliższych dniach ma zostać piłkarzem Ruchu. Kolejny sparing chorzowianie rozegrają 4 lipca. Rywalem Niebieskich będzie Dukla Bańska Bystrzyca.

4:2 - Kubik 72'

AS Trenczyn: I połowa: Volesak - Cogley , Ramon, Bednarik, Skovajsa, Baez, Kubik, Misak, Holubek, Simon, Malec.

II połowa: Volesak - Ramon, Klescík, Rundić, Lawrence, Lobotka, Mondek, Hajradinović, Opatovsky, Kubik, Jairo.

Ruch Chorzów: Kamiński - Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel - Kowalski, Surma, Babiarz (63' Efir), Starzyński (75' Urbańczyk), Zieńczuk, Kuświk.