Sparingowo: ROW Rybnik przegrał z Odrą Opole

W środowym meczu kontrolnym ROW Rybnik przegrał z Odrą Opole 0:1. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Krystian Kowalczyk. Z kolei w ekipie trenera Prasoła zadebiutował Mateusz Bodzioch.

Beata Fojcik

Nowy nabytek II-ligowego ROW-u Rybnik zagrał od pierwszej minuty. Na boisku w pierwszej części meczu wystąpił również Grzegorz Wnuk, który w 23. minucie gry skapitulował po soczystym uderzeniu z woleja Krystiana Kowalczyka.

Odpowiedź mogła paść ze strony Mateusza Balcera, który skierował piłkę do bramki opolan ze spalonego. 23-latek był kolejnym testowanym zawodnikiem w drużynie z Rybnika. Napastnik ubiegły sezon spędził w Odrze Wodzisław i zdobył trzy gole.

W środku pola biegał Bartłomiej Gwiaździński, który podobnie jak Balcer ma za sobą grę dla Odry. Po raz kolejny szansę otrzymali Sebastian Siwek i Marcin Jaskiernia z Górnika Wesoła.
W kolejnej kwarcie na murawę wyszła kolejna grupa piłkarzy. Miejsce między słupkami zielono-czarnych zajął Andrzej Wiśniewski, który bronił barw Szombierek Bytom, a w sezonie 2010/11 zagrał w kilku spotkaniach GKS-u Katowice. Natomiast linię obrony Odry współtworzył Kamil Łątkowski z Przyszłości Rogów.

Zespół z Rybnika w swoich szeregach miał także Michała Bedronkę oraz Adama Wolniewicza z Górnika Zabrze. Ten pierwszy występował na zasadzie wypożyczenia w Calisii Kalisz, będąc podporą defensywy, zaś wracający po ciężkiej kontuzji Wolniewicz zanotował dwanaście spotkań w rezerwach Górnika. Trzecim piłkarzem z Roosevelta był Kamil Cupriak, który był najbliżej zdobycia bramki, jednak jego strzał ofiarnym wślizgiem zatrzymał jeden z obrońców niebiesko-czerwonych.

W końcowej fazie starcia rybniczanie mieli jeszcze jedną okazję na wyrównanie, jednak nie potrafili skierować piłki do siatki, kiedy arbiter zdecydował się na odgwizdanie rzutu wolnego pośredniego. Bramki nie zaliczył także testowany Kamil Mańkowski i sparing zakończył się zwycięstwem Odry.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

ROW Rybnik ma nowego zawodnika

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!