Arkadiusz Milik skuteczny w Ajaxie, gol Polaka przeciwko Realowi Sociedad

W czwartym nieoficjalnym występie w Ajaxie Amsterdam Arkadiusz Milik zdobył trzeciego gola. Tym razem trafienie naszego reprezentanta było przedniej urody.

Konrad Kostorz
Arkadiusz Milik w debiucie w zespole mistrza Holandii pokonał bramkarza występującego na IV szczeblu rozgrywek zespołu SDC Putten (13:1), a tydzień później posłał piłkę do bramki FC Wacker Innsbruck (5:1). 12 lipca ekipa Franka de Boera zmierzyła się z AaB Aalborg (2:2) i tym razem reprezentantowi Polski nie udało się wpisać na listę strzelców.
Przygotowujący się do rozgrywek Eredivisie amsterdamczycy w sobotę zmierzyli się z naprawdę klasowym rywalem - 7. zespołem hiszpańskiej ekstraklasy. W 11. minucie Real wyprowadził na pozyskany z SC Heerenveen Alfred Finnbogason, ale kilka chwil później do wyrównania doprowadził Milik. 20-latek tym razem nie trafił do pustej bramki z najbliższej odległości, lecz ładnym, mocnym uderzeniem z powietrza. Po strzale Polaka skapitulował na co dzień rezerwowy bramkarz Sociedad, Enaut Zubikarai.

Milik opuścił murawę w 75. minucie, a wcześniej miał jeszcze jedną niezłą okazję bramkową, jednak nie oddał celnego strzału. Ajax ostatecznie pokonał rywala 3:1, a za tydzień w próbie generalnej przed nowym sezonem zmierzy się z Benfiką Lizbona w ramach dorocznego Eusebio Cup. Na 3 sierpnia zaplanowano potyczkę o Superpuchar Holandii z PEC Zwolle, natomiast 10 sierpnia Milik i spółka zainaugurują rozgrywki ligowe meczem z Vitesse Arnhem.

Ajax Amsterdam - Real Sociedad 3:1 (1:1)
0:1 - Finnbogason 11'
1:1 - Milik 15'
2:1 - Martinez 74'
3:1 - El Ghazi 90+3'