Ajax z Arkadiuszem Milikiem pokonał Benfikę! Eusebio Cup dla Holendrów

Arkadiusz Milik tym razem nie zdobył gola, ale Ajax Amsterdam pokonał silnego kadrowo mistrza Portugalii i wywalczył organizowany dorocznie na Estadio da Luz w Lizbonie Eusebio Cup.

Konrad Kostorz
Arkadiusz Milik z dobrej strony pokazywał się we wcześniejszych meczach kontrolnych i dlatego też Frank de Boer w próbie generalnie przed premierowym w sezonie pojedynkiem o stawkę (3 sierpnia z PEC Zwolle o Superpuchar Holandii) wystawił naszego rodaka od pierwszego gwizdka.Reprezentant Polski wystąpił w linii ataku u boku Ricardo Kishny i nieźle współpracował z 19-latkiem. Uzdolniony Holender wypracował Milikowi dwie przyzwoite okazje w pierwszej połowie, ale snajper tym razem nie znalazł drogi do bramki. Co innego Kishna, który przed przerwą po indywidualnej akcji pokonał Artura.
Milik pozostał na placu gry do końcowego gwizdka, natomiast w 84. minucie bohaterem amsterdamczyków został bramkarz Kenneth Vermeer, który obronił rzut karny egzekwowany przez Francisco Jarę.

Warto odnotować, że Ajax wystąpił jeszcze bez uczestników mundialu: Jaspera Cillessena, Joela Veltmana oraz Daleya Blinda. Zabrakło również głównych konkurentów Milika do gry w podstawowym zestawieniu Richairo Zivkovicia oraz Kolbeinna Sigthorssona, który wzięli udział we wcześniej rozegranym meczu młodych drużyn (4:3 dla Orłów). W tym spotkaniu zagrał także w portugalskiej ekipie Paweł Dawidowicz.

Benfica Lizbona - Ajax Amsterdam 0:1 (0:1)
0:1 - Kishna 41'