Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Sezon na zamknięte stadiony już otwarty?

Stadion Cracovii może być pierwszym zamkniętym przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA lub wojewodę stadionem T-ME w sezonie 2014/2015. Wszystko przez incydent z meczu Pasów z Legią Warszawa.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania, gdy Cracovia sposobiła się do wykonania rzutu rożnego, kibic z umiejscowionego za bramką Legii "młyna" Pasów rzucił na boisko petardę, która spadła na murawę tuż obok Helio Pinto i ogłuszyła Portugalczyka. Sędzia Mariusz Złotek nie znalazł jednak w tym podstaw do przerwania meczu, a przerwa w grze trwała tylko tyle, ile czasu na murawie pomocnikiem Legii zajmował się sztab medyczny drużyny z Warszawy.


Nie oznacza to jednak, że krakowski klub uniknie kar za skandaliczne zachowanie jednego z kibiców (?). Stadion przy Kałuży 1 może być pierwszym zamkniętym w całości lub częściowo dla kibiców w sezonie 2014/2015. W niedzielę głos w sprawie zabrał przewodniczący Komisji Ligi Ekstraklasy SA Zbigniew Mrowiec.

- Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tak idiotycznego zachowania. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą małopolskim Jerzym Millerem. Sprawą zajmiemy się na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się w środę. Oczekujemy, że do tego czasu Cracovia we współpracy z organami ścigania zidentyfikuje i ukarze sprawcę tego incydentu. Na posiedzenie Komisji Ligi zostaną wezwani nie tylko przedstawiciele Klubu, którzy będą musieli przedstawić podjęte w zaistniałej sytuacji działania, ale także reprezentanci stowarzyszenia kibiców - informuje Mrowiec.

- Uważamy, że zamykanie stadionów i trybun nie jest właściwą drogą do przeciwdziałania bandytyzmowi. Mamy także świadomość, że petardy hukowe są niezwykle małych rozmiarów i bardzo ciężko jest całkowicie uniemożliwić wniesienie chociaż jednej z nich na stadion. Jeżeli jednak okaże się, że Cracovia nie jest w stanie zidentyfikować i ukarać sprawcy lub sprawców zakazem stadionowym, a kibice nie widzą problemu w tego typu zachowaniach i nie chcą współpracować w celu eliminacji ze swego własnego "młyna" bandytów, decyzja Komisji może być bardzo surowa. W skrajnym przypadku jestem sobie w stanie wyobrazić zamknięty "młyn" Cracovii, i to nie podczas najbliższego meczu z Koroną, ale na przykład podczas wrześniowych derbów Krakowa - dodaje przewodniczący KL.

W minionym sezonie stadion Cracovii został - decyzją wojewody małopolskiego Jerzego Millera - zamknięty na dwa mecze ligowe za to, że fani Pasów jedynie użyli na trybunach kilkunastu rac, nie rzucając ich na murawę. Teraz na boisku wylądowała petarda hukowa, a druga po chwili spadła tuż za placem gry.

Stadion Cracovii powinien zostać zamknięty na co najmniej jedno spotkanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Ekstraklasa SA

Komentarze (3):

 • DonZG Zgłoś komentarz
  Sektory gdzie siedzą zwierzęta, powinny być zabezpieczone adekwatnie do gatunku który tam siedzi... Czyli: Gruba klatka i siatka o wysokości 20 metrów, żeby żadna małpa nie
  Czytaj całość
  przeskoczyła jej w ciągu kilku sekund, ani nie była w stanie niczym rzucić na murawę. Do tego wieżyczki obserwacyjne na których będą siedzieć strażnicy, tacy sami jak w afrykańskich parkach narodowych... Uzbrojeni w strzelby z nabojami usypiającymi... Odgrodzić, odizolować, strzelać w razie konieczności... A reszta stadionu niech wspólnie przeżywa emocje meczowe, przy piwku... Można oczywiście stworzyć systemu takie jak na angielskich stadionach, ale umówmy się... Polski na to nie stać! Dlatego pozostaje klatka, siatka i naboje usypiające!
  • TYLKO SWK Zgłoś komentarz
   Zamknąć dla tych kretynów którzy nazywają się kibicami. Co by było gdyby ta petarda wybuchła nie na ziemi a przy twarzach zawodników????????? Co zabawne kretyn mógł zranić
   Czytaj całość
   zawodników obu drużyn!!!!!! Czy on kocha i kibicuje swojej drużynie?????? Jedno mnie boli że Wisła zaczyna ulegać tym bandytą.Pozdrawiam normalnych kibiców.
   • Radek Kiedrowski Zgłoś komentarz
    Zamknąć stadion dla pseudo a nie karać rodzin!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×