Nudna inauguracja, Zagłębie potwierdziło wysokie aspiracje - wyniki piątkowych meczów 1. kolejki II ligi

Sowicie wynudzili się kibice w Wałbrzychu, którzy byli świadkami pierwszego w tym sezonie meczu ligowego. Zagłębie Sosnowiec potwierdziło, że jest dobrze przygotowane do sezonu demolując Stal Mielec.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Piłkarze nie rozpieszczali kibiców w Wałbrzychu. Tamtejszy Górnik mierzył się u siebie z Błękitnymi Stargard Szczeciński i z pewnością chciał się zemścić rywalom za dwie porażki w zeszłym sezonie. Nic takiego się nie stało. Drużyna ze Stargardu Szczecińskiego ma po prostu patent na rywala. Po nudnym meczu, w którym składnych akcji i strzałów było jak na lekarstwo, przyjezdni zwyciężyli 1:0. Decydującą akcję przeprowadzili na kwadrans przed końcem, a strzałem z linii pola karnego skutecznie wykończył ją Bartosz Flis.
Odgrażano się w Sosnowcu, że tak dobrze w klubie, jak przed tym sezonem, nie było od dawna. Zagłębie to potwierdziło demolując w piątek Stal Mielec. Wystarczyły 24. minuty, aby odebrać gościom wszystkie chęci do gry, a przy tym ich ośmieszyć. Sosnowiczanie po tym czasie prowadzili już 4:0. Mielczanie zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką w drugiej połowie, którą strzelił Mateusz Cholewiak po rzucie rożnym. Stal ambitnie walczyła do końca, ale była tego dnia zespołem wyraźnie słabszym.

Udanie sezon zainaugurował spadkowicz z I ligi. W Rybniku tamtejszy Energetyk wygrał jedną bramką z Rakowem Częstochowa. Gospodarze dość szybko wyszli na prowadzenie. Bramkę w 17. minucie zdobył Michał Płonka skutecznie dobijając strzał jednego z partnerów. Gracze ROW-u stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich od rywali, a prowadzenie podwyższyli po przerwie, gdy świetną indywidualną akcją popisał się Paweł Mandrysz. Częstochowian stać było tylko na zdobycie jednej bramki. Kwadrans przed końcem Dariusz Pawlusiński najpierw wywalczył, a później wykorzystał rzut karny. W kolejnych minutach oba zespoły grały nerwowo, przez co gościom nie udało się już stworzyć żadnej dogodnej sytuacji.

Wyniki piątkowych meczów 1. kolejki II ligi:

Górnik Wałbrzych - Błękitni Stargard Szczeciński 0:1 (0:0)
0:1 - Bartosz Flis 75'

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 4:1 (4:0)
1:0 - Krystian Getinger 9' (sam.)
2:0 - Jakub Arak 10'
3:0 - Jakub Arak 15'
4:0 - Przemysław Mizgała 24'
4:1 - Mateusz Cholewiak 73'

Energetyk ROW Rybnik - Raków Częstochowa 2:1 (1:0) 1:0 - Michał Płonka 17' 2:0 - Paweł Mandrysz 65' 2:1 - Dariusz Pawlusiński 76' (k.)