Rumunia: Kolejny gol Kamila Bilińskiego

W poniedziałkowym meczu 2. kolejki rumuńskiej ekstraklasy z Universitateą Cluj (3:2) swojego czwartego gola w nowym sezonie zdobył Kamil Biliński z Dinama Bukareszt.

Maciej Kmita

Po hat-tricku na inaugurację nowego sezonu "Bila" potwierdził dobrą dyspozycję strzelecką. Tym razem trafił do siatki rywali w 45. minucie, podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 3:1. Polak rozegrał pełne 90 minut.

Co ciekawe, po dwóch kolejkach nowego sezonu 26-letni napastnik już wyrównał swoje osiągnięcie z rundy wiosennej minionych rozgrywek, kiedy cztery bramki zdobył w 10 występach. Teraz jest liderem klasyfikacji strzelców rumuńskiej ekstraklasy.

Dinamo z sześcioma punktami jest na 2. miejscu w tabeli. W bilansie bramkowym ustępuje tylko Astrze Giurgiu, a dzięki niemu wyprzedza Steauę Bukareszt Łukasza Szukały i Petrorul Ploeszti.

Universitatea Cluj - Dinamo Bukareszt 2:3 (1:3)
0:1 - Matei (k.) 10'
1:1 - Ninu 26'
1:2 - Lazar 34 '
1:3 - Biliński 45'
2:3 - Boutadjine 82'