Ostre strzelanie w Legnicy / Wyniki sobotnich spotkań 19.kolejki gr.zachodniej II ligi

W bardzo dobrych nastrojach na przerwę zimową udadzą się piłkarze Miedzi Legnica i Pogoni Szczecin. Ci pierwsi rozgromili na własnym boisku Nielbę Wągrowiec 4:1, a podopieczni Piotra Mandrysza bez problemów poradzili sobie z Victorią Koronowo. Na drugie miejsce w tabeli awansowała Kotwica Kołobrzeg.

W tym artykule dowiesz się o:

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie w 19.kolejce odbyło się w Słubicach, gdzie miejscowa Pogoń zmierzyła się z Gawinem Królewska Wola. Dla podopiecznych Janusza Kudyby było to prawdopodobnie pożegnanie z II ligą, bowiem w przerwie zimowej Andrzej Gawin wycofa zespół z rozgrywek. Jego piłkarze postarali się jednak, aby było to godne pożegnanie, bowiem po dramatycznym pojedynku pokonali Polonię 2:3. Jak zwykle o zwycięstwie gości zadecydował niezawodny Arkadiusz Piecha, na którego już dziś polują kluby z I ligi.

Doskonale jesień zakończyli także w Legnicy. Miejscowa Miedź nie dała żadnych szans silnej Nielbie Wągrowiec. Jednak pierwsza połowa nie wskazywała na to, iż gospodarze zaaplikują rywalom aż cztery bramki, gdyż gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Worek z golami otworzył się jednak dopiero w drugiej części, a bramki w odstępie trzech minut strzelali Mikutel, Ilków-Gołąb i Ochota.

O pechu mogą mówić także w Janikowie. Unia od 13.minuty prowadziła 1:0, kiedy po idealnym podaniu Bartosza Komsty, futbolówkę do bramki Rakowa skierował Marcin Nowaczyk. Druga połowa dla graczy Zbigniewa Kieżuna nie była już tak udana, bowiem najpierw Michała Wróbla samobójczym lobem zaskoczył Kaźmierczak, a w 84.minucie strzałem z dystansu popisał się Korytkowski.

W derbach Pomorza Zachodniego lepsza Kotwica. Podobnie jak w Legnicy, także i na obiekcie w Policach kibice w pierwszej połowie nie oglądali ciekawego widowiska. O to w drugiej części postarali się przyjezdni, którzy trzy punkty zapewnili sobie w samej końcówce. Najpierw w 86.minucie Krzysztof Rusinek odwrócony plecami zdołał pokonać Gumowskiego, a w ostatnich sekundach pięknym strzałem pod poprzeczkę wynik spotkania ustalił Wołodymir Stareckij.

Wyniki spotkań 19.kolejki gr.zachodniej II ligi:

Pogoń Szczecin - Victoria Koronowo 3:0 (1:0)

1:0 - Ropiejko 6'

2:0 - Parzy 84'

3:0 - Woźniak 90'

Czarni Żagań - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)

1:0 - Wielgus 16'

Polonia Słubice - Gawin Królewska Wola 2:3 (2:2)

0:1 - Piątkowski 13'

1:1 - Miły 23'

1:2 - Mazurek 32'

2:2 - Okińczyk 38'

2:3 - Piech 64'

Chemik Police - Kotwica Kołobrzeg 1:3 (1:0)

1:0 - Ciołek 39'

1:1 - Grocholski 47'

1:2 - Rusinek 86'

1:3 - Stareckij 90'

Raków Częstochowa - Unia Janikowo 2:1 (0:1)

0:1 - Nowaczyk 13'

1:1 - Kaźmierczak (sam.) 58'

2:1 - Korytkowski 84'

Miedź Legnica - Nielba Wągrowiec 4:1 (0:0)

1:0 - Mikutel 55'

2:0 - Ochota 56'

3:0 - Ilków-Gołąb 58'

3:1 - Fillinger 65'

4:1 - Ochota 79'

Elana Toruń - Lechia Zielona Góra 2:1 (0:1)

0:1 - Kojder 22'

1:1 - Kowalski (k.)53'

2:1 - Zamara 76'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!