Polacy w Premier Lidze: Janczyk wicemistrzem, Gorawski zdegradowany

W niedzielę w Rosji o jednej porze została rozegrana pełna 29. kolejka miejscowej Premier Ligi. W tej serii spotkań polscy zawodnicy związani z klubami z tej klasy rozgrywkowej nie mieli zbyt wielu okazji do pokazania się na boisku. Weekendu mile nie będzie wspominał Damian Gorawski. Z wicemistrzostwa kraju cieszy się natomiast Dawid Janczyk.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zmierzyła się na wyjeździe z Terekiem Grozny. Były pomocnik Ruchu Chorzów pojawił się w wyjściowym składzie gości. Już w 10. minucie został on ukarany żółtą kartką. W 78. minucie na murawie zastąpił go Dmitrij Kudriaszow.Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Oznacza to, iż Szinnik został już definitywnie zdegradowany z rosyjskiej ekstraklasy, choć do końca sezonu została jeszcze jedna kolejka.

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - zespół napastnika zagrał u siebie z Rubinem Kazań. Były zawodnik Legii Warszawa rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 87. minucie, kiedy to zastąpił Vágnera Love. Rywal Lecha Poznań w fazie grupowej Pucharu UEFA odniósł pewne zwycięstwo 4:0. Dzięki temu ma już zapewnione 2. miejsce w tabeli, które gwarantuje prawo gry w Lidze Mistrzów.

Mariusz Jop (FK Moskwa) - klub obrońcy zmierzył się w derbach stolicy Rosji z Lokomotiwem. Polak nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych swojego zespołu. Drużyna FK Moskwa doznała na boisku rywala porażki w stosunku 2:3.

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - jego drużyna zagrała w Sankt Petersburgu z miejscowym Zenitem. Nasz rodak cały mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Jego klub wywalczył remis 1:1. Rezultat ten zapewnił stołecznemu zespołowi brązowy medal w rozgrywkach ekstraklasy, a co za tym idzie prawo gry w kwalifikacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów.