Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dawid Kownacki to już nie młody talent? "Nie można tak do niego podchodzić"

Wszystko wskazuje na to, że okres ochronny dla Dawida Kownackiego skończył się z momentem przyjścia do Lecha Macieja Skorży. Nowy trener nie zamierza stosować wobec 17-latka taryfy ulgowej.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Do tej pory wspomniany zawodnik był postrzegany w Poznaniu głównie jako młody talent. Nowy sztab chce to zmienić. - Nie zamierzam traktować Dawida w taki sposób. Postrzegam go dokładnie tak samo jak każdego innego zawodnika - zaznaczył Maciej Skorża.

Zdaniem szkoleniowca Kolejorza inne podejście byłoby niewłaściwe. - Widziałem już zbyt wielu piłkarzy, których ciągle określano jako młodych i perspektywicznych. Później mieli oni 28 lat i nadal mówiono o nich w ten sposób.


Jaka jest obecna pozycja Dawida Kownackiego w Lechu? - Musi mnie przekonać, bym postawił na niego w pierwszej jedenastce. Ma jednak sporą zaletę, a jest nią uniwersalność. Kownacki może grać na kilku pozycjach, co daje nam pole manewru - stwierdził Skorża.

W obecnym sezonie 17-latek zaliczył sześć występów w T-Mobile Ekstraklasie oraz trzy w eliminacjach Ligi Europejskiej. Udało mu się strzelić dwa gole (w spotkaniach u siebie z Piastem Gliwice oraz JK Nomme Kalju).

O miejsce w składzie Kownacki konkuruje aktualnie przede wszystkim z Vojo Ubiparipem, a także pozyskanym niedawno przez Kolejorza Zaurem Sadajewem.

Hubert Wołąkiewicz: Mamy wyczyszczone głowy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • Krosno Zgłoś komentarz
  Skorża jest głupi... Jeżeli młodemu zawodnikowi się narzuci taką intensywność treningów i takie same obciążenie meczowe jak zawodnikowi w wieku 21 lat i więcej, to prędzej czy
  Czytaj całość
  później młodziak wyprzęgnie fizycznie i zaczną się kontuzje i rozwój będzie efektywnie hamowany... Młodzi zawodnicy, a już w szczególności ci z niezłymi perspektywami na przyszłość powinni mieć właśnie "kołnierz ochronny", bo nie można zaj##ać młodziaka. Kości stają się już właściwie twarde w wieku 20-22 lat, a najlepsza forma fizyczna przypada na wiek od 25 do 30 lat (oczywiście ramy wiekowe są różne w zależności od predyspozycji i wytrenowania, z którym nie wolno przesadzać przed właśnie 20 rż.).
  • Jab Zgłoś komentarz
   Zgadzam się ze Skorżą , na boisku powinny się liczyć tylko umiejętności a nie np. powiązania ze znanymi menadżerami zmuszającymi trenerów do promocji swoich zawodników .
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×