Bardzo dobre noty Grzegorza Krychowiaka, polski pomocnik znów bohaterem Sevilli

Najdroższy letni nabytek Sevilli na razie nie zawodzi i perfekcyjne wykonuje swoje defensywne zadania. Dodatkowo to po faulu na Polaku sędzia podyktował rzut karny przy stanie 0:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Grzegorz Krychowiak wciąż zbiera dobre oceny za swoje występy na hiszpańskich boiskach. W czterech oficjalnych meczach Sevilli FC polski defensywny pomocnik zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i jest prawdziwym specem od "czarnej roboty". Reprezentant kraju notuje dużo przechwytów, ma świetną skuteczność podań, a w niedzielne popołudnie wywalczył rzut karny, po którym Carlos Bacca otworzył wynik meczu z Getafe CF.

W całym spotkaniu Krychowiak wraz z innymi defensywnymi piłkarzami stanowił mur nie do przejścia i goście bramce zagrozili tylko raz - w samej końcówce spotkania.

Za swój występ od dziennika Marca Krychowiak otrzymał notę "7" w 10-punktowej skali. Taką samą ocenę dostali jedynie bramkarz Sergio Rico oraz Benoit Tremoulinas. Polak prowadzi również w ankiecie na "MVP" spotkania, w której głosy oddają czytelnicy internetowego wydania dziennika.

Krychowiaka docenił także statystyczny portal WhoScored, który już drugi raz uznał Polaka za bohatera meczu. Defensywny pomocnik za swój występ otrzymał notę 8.1. Przez cały mecz były gracz Reims zaliczył 56 podań i 84 procent z nich były udane. Dodatkowo popisał się 3 przechwytami, a w końcówce pierwszej połowy wywalczył rzut karny.

Po 3. kolejkach WhoScored oceniło zawodnika na 7.62 i w tym aspekcie Polak jest liderem Sevilli. W całej Primera Division Krychowiak plasuje się na 15 pozycji.