Ligue 1: Girondins Bordeaux znów liderem

Na inaugurację 6. kolejki Ligue 1 Girondins Bordeaux pokonało u siebie Evian Thonon Gaillard 2:1, dzięki czemu powróciło na fotel lidera.

Szymon Mierzyński

Spotkanie od początku układało się po myśli faworyta, który już w 19. minucie - po trafieniu Diego Rolana - objął prowadzenie. Po przerwie rezultat podwyższył Wahbi Khazri i bramka Yeltsina Tejedy dla gości w końcówce była już tylko honorową.

Po piątkowym triumfie zespół Willy'ego Sagnola ma na koncie 13 punktów i zajmuje 1. miejsce w tabeli. Może je jednak stracić jeśli swoje pojedynki wygrają Olympique Marsylia, Stade Rennes lub AS Saint-Etienne.
Do hitu kolejki dojdzie dopiero w niedzielę. Paris Saint-Germain zmierzy się w nim z Olympique Lyon. Tego samego dnia wicemistrz Francji, AS Monaco podejmie EA Guingamp.