Ligue 1: Pierwsze zwycięstwo Evian, cztery gole Olympique Lyon

W drugim dniu zmagań w ramach 7. kolejki Ligue 1 po komplet punktów sięgnął m.in. Olympique Lyon, który zaaplikował FC Lorient aż cztery gole. Swoje spotkanie wygrał również mistrz Francji.

Sebastian Najman
Paryżanie pokonali 2:0 SM Caen po bramkach Lucasa i Marquinhosa. Dzięki kompletowi punktów podopieczni Laurenta Blanca wskoczyli na drugą pozycję. Dobrą dyspozycję strzelecką zademonstrowali wspomniani gracze z Lyonu, którzy nie dali najmniejszych szans FC Lorient wygrywając 4:0. Dwie bramki dla 7-krotnych mistrzów Francji zdobył Nabil Fekir.Niezwykle istotne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odnieśli gracze Evian Thonon Gaillard, którzy pokonali na własnym stadionie RC Lens 2:1. Les Croix co prawda nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale ich strata do będącego oczko wyżej Guingamp zmalała do dwóch punktów.
Bardzo dużo szczęścia mieli we wtorkowy wieczór piłkarze AS Monaco. Plasujący się w środkowej strefie zawodnicy Leonardo Jardima gola na wagę wygranej zdobyli w 94. minucie. Bohaterem ostatniej akcji został Valere Germain.

Niespodzianką zakończył się pojedynek w Nicei, gdzie miejscowe OGC uporało się z wyżej notowanym OSC Lille, wskakując tym samym na 12 miejsce. Zgodnie z planem z kolei triumfowało FC Metz. Piąta ekipa francuskiej ekstraklasy choć kończyła w 10-tkę, zdołała utrzymać jednobramkową przewagę. Jedynym stadioem, na którym kibice nie zobaczyli goli było Stade Armand Cesari a Furiani, gdzie SC Bastia zremisowała z FC Nantes. Dla gospodarzy taki rezultat wydaje się być jednak zadowalający, a wszystko dlatego, że zawodnicy Claude`a Makelele od 41. minuty grali w osłabieniu.

W czwartek zakończenie 7. kolejki spotkań. AS Saint-Etienne zagra z Girondins Bordeaux.