Ukraina: Łukasz Teodorczyk zapewnił zwycięstwo Dynamu Kijów, drugi gol Polaka!

Dzięki trafieniu Łukasza Teodorczyka Dynamo Kijów pokonało w spotkaniu pucharowym Karpaty Lwów. Napastnik reprezentacji Polski wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.

Konrad Kostorz
Łukasz Teodorczyk rozegrał w sobotni wieczór czwarty mecz w nowych barwach, a po raz drugi znalazł się w wyjściowej jedenastce. Napastnik nie zawiódł oczekiwań trenera Sergieja Rebrowa i już w 5. minucie wpisał się na listę strzelców. "Teo" ładnym strzałem z półobrotu z 11 metrów wykończył akcję Ołeha Husiewa i Jeremaina Lensa.
Jeszcze przed upływem półgodziny gry były zawodnik Lecha Poznań mógł powiększyć swój dorobek, ale jego strzał głową złapał golkiper drużyny ze Lwowa. Po przerwie Teodorczyk również miał sposobność, by wpisać się na listę strzelców. W 87. minucie jego próba z kilku metrów została jednak w wielkim stylu zatrzymana przez bramkarza Karpat.

23-latek ma na koncie dwa trafienia dla Dynama. Pierwszego gola zdobył w zremisowanym 2:2 spotkaniu ligowym z Zorią Ługańsk. Kijowianie dzięki zwycięstwu zbliżyli się do awansu do ćwierćfinału Pucharu Ukrainy (rewanż odbędzie się 29 października). Kolejny mecz Dynamo rozegra w czwartek w ramach Ligi Europejskiej, kiedy zmierzy się ze Steauą Bukareszt.

Karpaty Lwów - Dynamo Kijów 0:1 (0:1)
0:1 - Teodorczyk 5'

Polacy na świecie: Bombardierzy! "Lewy", Milik, Glik, Fojut, Cibicki i Biliński z bramkami! (wideo)