Primera Division: Sześć goli w Eibar, Malaga w końcu wygrała

Tegoroczny beniaminek Primera Division znów pokazał, że walczy do końca. Piłkarze Eibar w ostatnich sekundach meczu z Levante uratowali remis. Przełomowe zwycięstwo z kolei odnotowała Malaga.

Sebastian Najman
Bardzo ciekawe spotkanie przyszło obejrzeć kibicom na Ipurua Municipal Stadium, gdzie SD Eibar zremisował z Levante aż 3:3. Początkowo nic nie zapowiadało tego, że gospodarze w ogóle będą w stanie uniknąć porażki. Gole Jose Luisa Moralesa i Victora Camarasa sprawiły, że Żaby prowadziły do przerwy 2:0. Sytuacja zaczęła zmieniać się minutę po zmianie stron, kiedy to piłkę do własnej bramki nieszczęśliwie skierował Pedro Lopez. W 70. minucie na tablicy widniał już remis. Na listę strzelców wpisał się Saul Berjon. Dziewięć minut później na prowadzenie znów wyszli goście, ale ostatnie słowo należało jednak do zawodników Gaizki Garritano. W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę na wagę punktu zdobył Federico Piovaccari.
Niezwykle blisko istotnego zwycięstwa było Elche, które ostatecznie zremisowało z Almerią 2:2. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości. Już w 6. minucie wynik otworzył Victor Rodriguez. W 37. minucie gospodarze odpowiedzieli jednak bramką z rzutu karnego Verza. Los Franjiverdes w 56. minucie drugi raz wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Jonathans. Ten sam zawodnik może mieć do siebie jednak wielkie pretensje, ponieważ w 67. minucie wyleciał z boiska za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Ambitnie walczący do końca gracze Francisco Rodrigueza sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystali liczebną przewagę. Gola strzelił wtedy Tomera Hemeda.

Serię pięciu spotkań bez zwycięstwa udało się przerwać piłkarzom Malagi, którzy przed własną publicznością pokonali Granadę 2:1, mimo, że po zaledwie kilkunastu sekundach meczu przegrywali po golu Youssefa El Arabiego. Odpowiedź ze strony Roque Santa Cruza i Vitorino Antunes, który wykorzystał jedenastkę, pozwoliły ostatecznie sięgnąć po cenny komplet punktów.

SD Eibar - Levante UD 3:3 (0:2)
0:1 - Jose Luis Morales 2'
0:2 - Victor Camarasa 44'
1:2 - Pedro Lopez (sam.) 46'
2:2 - Saul Berjon 70'
2:3 - Victor 79'
3:3 - Federico Piovaccari 90+3'

UD Almeria - Elche CF 2:2 (1:1)