WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Miedź Legnica szuka nowego trenera

W sobotę w Płocku na ławce trenerskiej Miedzi zasiądą Janusz Kudyba, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi oraz Piotr Jacek, trener Miedzi II. Trwają rozmowy z kandydatami na nowego trenera legniczan.
Artur Długosz
Artur Długosz

- Rozmowy z kandydatami na nowego trenera Miedzi trwają, ale na pewno nie zakończą się przed sobotą - wyjaśnia właściciel Miedzi Legnica, Andrzej Dadełło. - Mamy wyselekcjonowaną grupę kandydatów i rozmawiamy, ale do soboty te rozmowy na pewno się nie zakończą. Miedź jest sprawnie działającym klubem, z dobrą strukturą sportową, i w tej sytuacji bez problemu możemy funkcjonować do czasu wyłonienia nowego trenera - tłumaczy Dadełło.

Od momentu rozstania z Wojciechem Stawowym i jego asystentami, treningi pierwszej drużyny prowadzi trener Miedzi II Piotr Jacek, a pomagają mu szkoleniowcy Akademii Piłkarskiej Miedzi: Arkadiusz Adach i Tomasz Syska. Środową grę wewnętrzną obserwował też dyrektor Akademii Janusz Kudyba i to właśnie on, wspólnie z Piotrem Jackiem, poprowadzą zespół w sobotę w Płocku w meczu ligowym przeciwko Wiśle. Co ciekawe, nie jest to dla nich nowa sytuacja. Kudyba w przeszłości był już trenerem Miedzi, a Jacek pracował w legnickim klubie jako asystent, ale było to w różnym czasie i nigdy dotychczas nie spotkali się wspólnie na ławce trenerskiej.


W międzyczasie kibice prześcigają się w swoich typach kto powinien poprowadzić Miedź. - Znam te życzenia i prawdę mówiąc, niewiele różnią się one od moich. Trzeba natomiast zdać sobie sprawę, że trenerzy o znanych nazwiskach przede wszystkim czekają na oferty pracy z klubów Ekstraklasy, a I liga nie jest dla nich atrakcyjna. A my chcemy zatrudnić trenera, dla którego Miedź będzie atrakcyjnym miejscem do pracy i potraktuje ją jako ambitne wyzwanie - wyjaśnia właściciel Miedzi. W większości spekulacji prasowych na temat nowego szkoleniowca przewija się nazwisko byłego trenera Miedzi, Bogusława Baniaka. - Owszem, trener Baniak zgłosił swój akces do naszego klubu, bo najwyraźniej bardzo dobrze wspomina warunki pracy w Miedzi. My też doceniamy i szanujemy pracę, jaką wykonał w Legnicy. Ale nigdy nie było i nie ma dla mnie tematu jego ponownego zatrudnienia w Miedzi - ucina spekulacje Andrzej Dadełło.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Miedź Legnica

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • KUBOTA 0
  Trenerska karuzela się kręci, a działacze liczą na cud.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×