Młody talent uciekł reprezentacji Polski?

Mateusz Miazga dostał powołanie na kadrę U-20 reprezentacji Polski, jednak zdecydował się, że będzie występować w tej samej kategorii wiekowej, ale w reprezentacji USA.

Bartosz Wiśniewski
Bartosz Wiśniewski
Mateusz Miazga w swojej karierze grał w reprezentacji U-18 naszego kraju, a później zdecydował się na reprezentowanie barw Stanów Zjednoczonych. W ostatnim czasie zawodnik był również powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski U-20, ale i tym razem wybrał grę dla USA.
19-latek na co dzień jest graczem New York Red Bulls i na tę chwilę rozegrał 8 spotkań w tej drużynie. Niewątpliwe znaczenie przy podejmowaniu decyzji w sprawie gry w reprezentacji USA na pewno miał fakt, że ekipa ta wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii.

Ostatnio mieliśmy również do czynienia z podobna sytuacją. Paweł Cibicki, który występuje w Malmoe FF również zastanawiał się, czy wybrać grę dla Szwecji, czy Polski. Zdecydował się na biało-czerwone barwy, lecz nie zjawił się na zgrupowaniu naszej kadry z powodu... kontuzji.

Miazga i Cibicki mogą zmienić swoją decyzje do czasu, kiedy to nie zagrają w oficjalnym meczu w kadrze seniorskiej - wówczas ich wybór będzie już ostateczny.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×