Luis Suarez znów strzela dla Urugwaju! Dwa gole snajpera FC Barcelony

Luis Suarez zdobył pierwsze gole w oficjalnym występie od czasu ugryzienia Giorgio Chielliniego, zapewniając Urugwajczykom zwycięstwo w pojedynku z reprezentacją Omanu.

Konrad Kostorz
24 czerwca w pojedynku 1/8 finału mundialu Luis Suarez ugryzł Giorgio Chielliniego i za swoje przewinienie otrzymał zakaz uczestnictwa w 9 meczach drużyny narodowej oraz 4-miesięczną absencję od aktywności piłkarskiej. Kara została później złagodzona przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu, który wyraził zgodę na uczestnictwo 27-latka w treningach oraz spotkaniach kontrolnych.
Werdykt TAS pozwolił Suarezowi zagrać w październikowych pojedynkach kadry Oscara Tabareza. W piątek napastnik przebywał na murawie przez 70 minut w spotkaniu z Arabią Saudyjską (1:1), zaś w poniedziałek rozegrał 79 minut przeciwko Omanowi i dwukrotnie zmusił do kapitulacji bramkarza azjatyckiego zespołu.W 57. minucie nowy nabytek FC Barcelony otrzymał dokładne podanie w pole karne i trafił strzałem z około 10 metrów w róg bramki, a kilka chwil później wyprzedził obrońcę i technicznym uderzeniem przerzucił futbolówkę nad golkiperem Omanu. Rezultat ustalił 21-letni Jonathan Rodriguez z Penarolu Montevideo.
Luis Suarez zdobył pierwsze gole dla Urugwaju od czasu mundialu w Brazylii Luis Suarez zdobył pierwsze gole dla Urugwaju od czasu mundialu w Brazylii
Odnotujmy, że gole zdobyte w mieście Al-Buraimi były 41. i 42. trafieniami Suareza w narodowych barwach. Napastnik jest najskuteczniejszym piłkarzem w historii Celestes, dystansując Diego Forlana (36) i Hectora Scarone (31). Dodajmy, że oficjalny debiut Suareza w klubie z Camp Nou jest przewidziany na 25 października. Wówczas Barcelona zmierzy się z Realem Madryt w El Clasico.

Oman - Urugwaj 0:3 (0:0)
0:1 - Suarez 57'
0:2 - Suarez 67'
0:3 - J. Rodriguez 87'