El. ME U-19: Porażka z Holandią na koniec I rundy

W meczu kończącym I rundę el. ME U-19 reprezentacja przegrała w Grudziądzu z Holandią 1:2. Biało-czerwoni awans do kolejnej fazy rozgrywek zagwarantowali sobie jednak już wcześniej.

Maciej Kmita
Spotkanie toczyło się absolutnie pod dyktando Holendrów, ale pierwsza bramkę zdobyła drużyna Rafała Janasa. W 39. minucie Kamil Dankowski ze Śląska Wrocław pokonał Yanicka van Oscha kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów.
Z prowadzenia cieszyliśmy się tylko pięć minut. Tuż przed końcem I połowy strzałem z 12 metrów Bartłomieja Drągowskiego pokonał Abdelhak Nouri. Zwycięskiego gola podopieczni Aarona Wintera zdobyli na kwadrans przed końcowym gwizdkiem, gdy Issa Kallon głową wykorzystał dośrodkowanie Nouriego.

Biało-czerwoni dwukrotnie byli bliscy wyrównania, ale w 77. minucie po zagraniu Jairo Riedevalda piłka trafiła w słupek holenderskiej bramki, a siedem minut później Calvin Verdonk zatrzymał piłkę na linii bramkowej po "główce" Jana Bednarka.

Polska wcześniej pokonała Mołdawię (4:1) i Andorę (3:0), co dało jej awans do II rundy eliminacji (elite round), której mecze zostaną rozegrane w 2015 roku. Turniej finałowy ME U-19 odbędzie się w lipcu w Grecji, a awans do niego wywalczy siedem drużyn.

Polska - Holandia 1:2 (1:1)
1:0 - Dankowski 39'
1:1 - Nouri 44'
1:2 - Kallon 75'

Skład Polski: Bartłomiej Drągowski - Damian Ciechanowski, Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Kamil Dankowski - Chris Jastrzembski, Adam Ryczkowski (69' Jakub Łukowski), Grzegorz Tomasiewicz (81' Paweł Łysiak), Bartosz Kapustka, Mateusz Grzybek - Oskar Zawada (74' Adam Buksa).

Sędzia: Vlado Glodjović (Serbia).