Premier League: Arsenal bliski kompromitacji, kosmiczna forma Southampton!

Ogromu emocji dostarczyły sobotnie mecze 8. kolejki Premier League. Arsenal rzutem na taśmę uratował remis z Hull City, z roli faworyta wywiązała się Chelsea, a kosmiczną formę pokazało Southampton.

Szymon Mierzyński
Gdy już w 14. minucie Alexis Sanchez dał Kanonierom prowadzenie, wydawało się, że wszystko na Emirates Stadium pójdzie zgodnie z planem. Kilka chwil później niespodziewanie wyrównał jednak Mohamed Diame, a tuż po wznowieniu gry po przerwie zrobiło się sensacyjnie, bo na 2:1 dla Hull trafił Abel Hernandez. Przy obu bramkach nie popisała się defensywa gospodarzy, która dała się zaskoczyć mimo dużej przewagi liczebnej.Przez niemal całą drugą połowę Arsenal atakował, jednak przypominało to bicie głową w mur. Podopieczni Arsene Wengera mieli problem z oddawaniem groźnych strzałów, zaś dla Tygrysów coraz bardziej realną perspektywą było zainkasowanie kompletu oczek. Tak się ostatecznie nie stało, bo w doliczonym czasie remis uratował Danny Welbeck, pakując futbolówkę do siatki po podaniu Sancheza.
Niespodzianki nie było na Selhurst Park. Chelsea pałała żądzą rewanżu na Crystal Palace za porażkę z ubiegłego sezonu (właśnie ona w dużej mierze pozbawiła The Blues szans na mistrzostwo Anglii) i dopięła swego. Wynik pięknym strzałem z rzutu wolnego otworzył Oscar. Pod koniec pierwszej połowy Orły mogły mieć nadzieję na korzystny rezultat, bo za brutalny na Mile Jedinaku czerwoną kartkę zobaczył Cesar Azpilicueta. Już po chwili siły się jednak wyrównały, gdyż za przewinienie taktyczne drugie "żółtko" obejrzał Damien Delaney.

Po przerwie niepodzielnie na murawie panowali już piłkarze Jose Mourinho, którzy mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki. Szybko przełożyło się na to na kolejnego gola (autorstwa Cesca Fabregasa) i choć w samej końcówce kontaktowe trafienie dla Orłów zaliczył Fraizer Campbell, to triumf Chelsea i tak można uznać za bardzo pewny.

Southampton świetnie zaczęło sezon, lecz wielu obserwatorów wieszczyło tej ekipie szybkie wypadnięcie z czołówki. Na razie jednak się na to nie zanosi, bo w sobotę zespół Ronalda Koemana zaprezentował się fenomenalnie, gromiąc u siebie Sunderland aż 8:0. Artura Boruca zabrakło niestety nawet na ławce rezerwowych. Święci zachowali 3. miejsce w tabeli, a do Manchesteru City tracą zaledwie jedno oczko.