Rumunia: Kamil Biliński bohaterem Dinama Bukareszt

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W doliczonym czasie gry niedzielnego meczu 12. kolejki z Pandurii Targu Jiu (3:2) zwycięstwo Dinamu Bukareszt zapewnił [tag=5257]Kamil Biliński[/tag]. To jego szóste ligowe trafienie w sezonie.

Biliński zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale wszedł do gry w 55. minucie przy stanie 1:2, a w doliczonym czasie II połowy trafił do siatki Michała Gliwy, zapewniając Dinamu zwycięstwo 3:2. [ad=rectangle] To jego szóste ligowe, a dziewiąte w ogóle trafienie w sezonie. Ma bowiem na koncie też dwie bramki w Pucharze Rumunii i jednego w Pucharze Ligi. Dla Gliwy był to dopiero drugi ligowy występ w sezonie. Na początku Polak przegrywał rywalizację o miejsce w bramce z Razvanem Stancą.

Po 12 kolejkach Dinamo ma na koncie 22 punkty i zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli. Pandurii natomiast ma w dorobku 11 "oczek" i okupuje 14. pozycję.

Dinamo Bukareszt - Pandurii Targu Jiu 3:2 (1:1) 1:0 - Alexe 6 1:1 - Roman 8' 1:2 - Roman 50' 2:2 - Rotariu 60' 3:2 - Biliński 90'