Primera Division: Sevilla zrównała się z Barcą! Pełne mecze Wilka i Krychowiaka

Andaluzyjczycy w niebywałych okolicznościach odnieśli zwycięstwo nad Villarreal, choć jeszcze w 88. minucie przegrywali! Tym samym zrównali się punktami z prowadzącą w tabeli Barcą.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowała Malaga. Andaluzyjczycy pokonali Rayo  Vallecano 4:0, ale rezultat mógł być znacznie wyższy. Ze szczególnie dobrej strony pokazał się Nordin Amrabat, który swój występ okrasił golem z rzutu karnego.

Drugi raz w podstawowym składzie Deportivo La Coruna pojawił się Cezary Wilk. Polak zagrał 90 minut w wyjazdowym starciu z Espanyolem Barcelona na pozycji defensywnego pomocnika. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a beniaminek z byłym Wiślakiem składzie znów nie stracił bramki. Co ciekawe, w poprzednich 7 kolejkach El Depor czyste konto zachowało tylko raz.

Wilk zaliczył najwięcej bloków w całym meczu (5), wygrał 2 pojedynki powietrzne, zanotował 2 przechwyty i miał 73-procentową skuteczność podań przy 30 zagraniach do swoich kolegów. Od statystycznego portalu whoscored.com dostał notę 7.31 (trzecia najwyższa w zespole).

Po raz ósmy w podstawowym składzie Sevilli w Primera Division wystąpił Grzegorz Krychowiak. Zespół Polaka przyjmował silne Villarreal i w przypadku wygranej mógł zrównać się punktami z liderem FC Barceloną. Tempo spotkania było szybkie, obie ekipy stwarzały sobie sytuacje, ale bramek długo nie widzieliśmy. Bezpośrednio z rzutu rożnego w słupek trafił Gerard Deulofeu, a po drugiej stronie dwie świetne okazje zmarnował Ikechukwu Uche.

Znacznie skuteczniejszy był zmiennik Nigeryjczyka, Luciano Vietto, który wykorzystał kapitalną asystę od innego rezerwowego, Caniego, i przeniósł futbolówkę nad interweniującym Beto. Wydawało się, że Villarreal dopisze trzy punkty do swojego konta, lecz w ciągu 5 minut gospodarze odwrócili losy meczu! Najpierw z 12. metrów do siatki trafił Denis Suarez, a już w doliczonym czasie gry po kontrowersyjnym rzucie karnym Sevillę na prowadzenie wyprowadził Carlos Bacca. Dla Kolumbijczyka było to już siódme trafienie w tym sezonie, dzięki czemu zrównał się z trzecim Lionelem Messim.

Krychowiak rozegrał kolejne bardzo udane zawody. Często rozprowadzał piłki, zaliczył kilka udanych przerzutów, a także przechwytów.

Malaga CF - Rayo Vallecano 4:0 (3:0)