Ligue 1: Olympique Lyon zwycięski w hicie, Kamil Grosicki bliski gola

Hit 11. kolejki Ligue 1 dla Olympique Lyon. Po ładnym golu Yoanna Gourcuffa Les Gones pokonali u siebie Olympique Marsylia i przedarli się do ścisłej czołówki.

Szymon Mierzyński
W pierwszej połowie tempo było całkiem szybkie, ale oba zespoły bardziej skupiały się na walce, a nie kreowaniu sytuacji. Efekt? Mnóstwo fauli. Kilka ciekawych akcji jednak zobaczyliśmy. W 20. minucie po fatalnej pomyłce Benjamina Mendy'ego bramkę mógł zdobyć Christophe Jallet, ale uderzył z ostrego kąta na wiwat i chybił celu.Później dwie świetne szanse zmarnowali goście. Najpierw techniczny strzał Andre Ayewa kapitalnie obronił Anthony Lopes, a w 38. minucie fatalny kiks na 7. metrze zaliczył Florian Thauvin.
W drugiej części ekipa z Marsylii też nie potrafiła zadać ciosu. W 56. minucie Mendy trafił z 16 metrów w słupek, zaś chwilę później w roli głównej wystąpił Lopes, który instynktownie obronił strzał Andre Ayewa z 5 metrów.

Już wkrótce ta indolencja okrutnie się na OM zemściła. Alexandre Lacazette doskonale obsłużył Gourcuffa, a ten minął zwodem Giannelliego Imbulę i pewnym strzałem pod poprzeczkę z 12 metrów pokonał Steve'a Mandandę. Ten gol podłamał zespół Marcelo Bielsy, który mimo że sporo ryzykował, nie był już w stanie wypracować stuprocentowej sytuacji i gospodarze dowieźli wynik 1:0 do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki temu triumfowi Olympique Lyon awansował na 3. miejsce w tabeli. Jego imiennik z Marsylii wciąż jest liderem.

Spośród innych spotkań najciekawiej było w Guingamp, gdzie miejscowi jako pierwsi objęli prowadzenie w starciu z OGC Nice, ale ostatecznie polegli aż 2:7! Niesamowitego wyczynu dokonał Carlos Eduardo, który strzelił dla przyjezdnych aż pięć bramek!

W pozostałych meczach takich fajerwerków nie było, a domowe zwycięstwa zanotowały AS Saint-Etienne oraz Stade Rennes. 90-minutowy występ w barwach tych drugich zaliczył Kamil Grosicki, który w drugiej połowie - już przy stanie 2:0 - trafił w słupek.