Serie A: Koniec serii zwycięstw Lazio, rzymianie mimo remisu wskoczyli na podium

Na zakończenie 9. kolejki włoskiej ekstraklasy Lazio nie zdołało pokonać Hellasu Werona. Zespół z miasta Romea i Julii doprowadził do wyrównania dzięki strzałowi Luki Toniego z rzutu karnego.

Konrad Kostorz
Drużyna Stefano Pioliego po pokonaniu US Palermo (4:0), US Sassuolo (3:2), Fiorentiny (2:0) i Torino FC (2:1) stanęła przed szansą przeskoczenia w tabeli Milanu, Sampdorii oraz Udinese. Lazio mogło zbliżyć się do prowadzącego duetu Juventus - Roma na zaledwie cztery punkty.
Po pierwszej połowie drużyna z Wiecznego Miasta była na najlepszej drodze, by sięgnąć po kolejny komplet punktów. Lazio objęło bowiem prowadzenie w 43. minucie po dośrodkowaniu Antonio Candrevy i strzale Senada Lulicia z najbliższej odległości.

Hellas doprowadził do remisu wskutek faulu Luisa Pedro Cavandy w polu karnym i dzięki uderzeniu weterana Luki Toniego, który nie dał szans Federico Marchettiemu. Lazio w końcówce musiało walczyć w osłabieniu i nie zdołało już ponownie objąć prowadzenia. Trener w obawie przed porażką aż do 87. minuty zwlekał z wpuszczeniem na boisko Miroslava Klosego.

Rzymianie zakończyli zwycięską serię, ale według obowiązujących zasad zajmują trzecią lokatę w tabeli (mają najlepszy bilans goli, a bezpośrednie mecze liczą się dopiero po ostatniej kolejce rozgrywek). Ich kolejnym oponentem będzie Cagliari Calcio.

Hellas Werona - Lazio Rzym 1:1 (0:1)
0:1 - Lulić 43'
1:1 - Toni (k.) 68'

Czerwona kartka: Cavanda /68' za drugą żółtą/ (Lazio).

TABELA SERIE A ->>>

500 meczów Gianluigiego Buffona dla Juventusu. "Niczego nie zmieniłbym w mojej karierze"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)